Gediplomeerden in 1971 LTS-er houtbewerking zich in twee jaar tijd had omgeschoold via bankwerker tot carrousel draaier. Hij werd toegesproken door de heer Valk. Grondslag De heer Blommers, secretaris ondernemingsraad, feliciteerde de leiding van de school en de leraren met het behaalde re sultaat. En tot de leerlingen: „Je komt in een bedrijf met vele mogelijkheden. Je hebt de grondslag om je verder te ontwikkelen. Wel zal je merken, dat in vergelijking tot de school de eisen van de volwassen maatschappij een Een deel van de geslaagden Gediplomeerden in 1971: BEMETEL A-examen, 77 kandidaten UITGEBREID BEMETEL examen 54 kandidaten Uitgebreid Wilton-Fijenoord examen 30 kandidaten Sectiebouw en Afschrijven 11 kandidaten Wilton-Fijenoord Carrouseldraaien 1 kandidaat Voortgezette Beroepsopleiding 2 kandidaten Meetcursus 29 kandidaten Namen van de gediplomeerden. De gediplomeerden zijn gerang schikt naar vakrichting. Verklaring van de afkortingen: 1 betekent geslaagd voor Uitgebreid Wilton-Fijenoord. 2 betekent geslaagd voor UIT GEBREID BEMETEL; 3 betekent geslaagd voor BEMETEL A; PLAAT- EN CONSTRUCTIEWERKEN W. Hanenberg 2 3 Schattige muziek bijscholingscursussen, ook in de avonduren. Vooral de cursussen technisch Engels en Duits zijn in trek. Ook tipte hij de cursus hydrauliek/ pneumatiek aan voor de leer lingen, die de cursus algemene inrichting machinekamer hebben gevolgd. „Het vormingskamp gaat ver huizen, omdat de oude plaats door de eigenaar wordt gebruikt voor een caravankamp. Op 1 april vindt de opening van het nieuwe kamp plaats". De heer Valk gaf voorts zijn oor deel over de nieuwe maatschap pelijke ontwikkelingen aangaan de het vormingswerk. „Het Vormingswerk is in ontwik keling. Wij leveren gaarne een bijdrage. Aan de ene kant is er kritiek, dat de bedrijven dit zelf niet kunnen, omdat de leer lingen economisch aan een be drijf zijn gebonden en dus zich niet volledig kritisch kunnen op stellen. Aan de andere kant is het Vormingsinstituut niet vrij van een zekere ideologische be ïnvloeding". Vervolgens reikte de heer Bijlo alle diploma's uit. Een uitzondering werd gemaakt voor Huub Verkerk, die als beetje zwaarder zijn. Als je daarin je rechten claimt, moet je beslist ook je plichten na komen. Je zult wel veel hulp van je collega's krijgen, waar je ook om moet durven vragen". Hij wees tenslotte op de moge lijkheden binnen het gehele Rijn-Schelde-Verolme concern. En eveneens op het belang van veilig werken. Schooloudste Ruud Kramer sprak tot slot een dankwoord. 23

Wilton Fijenoord Nieuws | 1971 | | pagina 25