Ondernemingsraad Wijzigingen afdelingen Organisatie en Personeelsdienst Als gevolg van de nieuwe functie van de heer J. Folkers bij de werktuigbouwafdelingen RDM en WF zijn er enige wijzigingen aan gebracht in de samenstelling en taakverdeling bij de afdelingen Organisatie en Personeelsdienst. De werk-klassifikatie en in de toekomst ook de funktie-klassi- fikatie voor beambten zullen on der de verantwoording van de Personeelsdienst vallen. Hieronder moet worden verstaan het in overleg met de bedrijfs leiding indelen van werknemers in bestaande funkties. Hiermede zal in het bijzonder de heer H. J. Tamminga worden belast. Het omschrijven en waarderen van nieuwe of gewijzigde funk ties zal geschieden onder verant woording van de afdeling Orga nisatie. Mede met het oog op deze taak is als medewerker van de af deling Organisatie met ingang van 4 oktober 1971 de heer F. A. Jung benoemd. De heer Jung was tot nu toe ver trouwens-analist. Door het op heffen van de tariefbeloning is bedoelde funktie komen te ver vallen, zodat na overleg met de vakorganisaties deze funktie van de heer Jung thans wordt beëin digd. Daar de heer Jung in de Ondernemingsraad zitting had voor de groep handarbeiders, heeft hij zich bij het aanvaarden van zijn nieuwe funktie terug getrokken uit de OR. De Directie Kort verslag van de Onderne mingsraadvergadering op maan dag 4 oktober 1971 te 14.30 uur. De voorzitter stelt na de opening van de vergadering vast dat dit de eerste bijeenkomst is in het nieuwe Rijn-Schelde-Verolme verband, en spreekt er zijn ver trouwen over uit dat we nu op de goede weg zijn. Na een korte discussie over het geen is genotuleerd over de gang van zaken bij het ongeval in dok 8, waarbij o.a. naar voren wordt gebracht dat er niet met ongevalspatiënten gesjouwd moet worden (hierover zullen nog nadere instructies worden gepubliceerd), worden de notu len van de vergaderingen van 23 augustus en 9 september goedgekeurd. Vervolgens wordt door de voor zitter en de heer Kleywegt aan de hand van een verstrekt over zicht uiteengezet welke firma's hetzij in W.F.-, hetzij in H.A.L.- verband medewerken aan het ombouwkarwei van de „Staten dam". Door de secretaris en enkele leden wordt er o.m. voor ge waarschuwd dat het onverstan dig is om ondoorzichtige situa ties te laten ontstaan, door de zelfde firma's zowel via W.F. als de H.A.L. opdrachten te geven. Er wordt hen verzekerd dat de werkzaamheden duidelijk zijn omschreven. Bovendien is een duidelijker pasje ingevoerd. Tegen verlenging van de Re- paratie-overwerkvergunning als mede van de twee ploegenver- gunning voor de M.F. is door de raad geen bezwaar gemaakt. Door de voorzitter wordt mede deling gedaan dat de heer Folkers aan het Management team van de samenwerkende Machinefabrieken van R.D.M. en W.F. zal worden toegevoegd ter coördinatie van de perso neelszaken. De na de hergroepering van enige werkzaamheden tussen afdeling Organisatie en Perso neelsdienst nog blijvende vaca ture, zal door de heer Jung ver vuld gaan worden. Tot dusver vervulde de heer Jung de func tie van vertrouwensanalist, welke functie door het wegval len van de tarieven geen in houd meer heeft. Daar de heer Jung van mening is dan niet meer de groep te vertegenwoordigen waardoor hij in de O.R. is gekozen, stelt hij zijn zetel ter beschikking. Voor de volgende vergadering zal de heer Nab die op de eerst volgende verkiesbare plaats staat, worden uitgenodigd. Voor de in de Kleine Commissie ontstane vacature wordt de heer Eykenboom candidaat gesteld en met algemene stemmen ge kozen. Aan de leden van de raad wordt een concept stuk uitgereikt be treffende de regeling in het sociale vlak naar aanleiding van de samenwerking der machinefabrieken, zoals die thans met de vakverenigingen wordt besproken. Eén der leden spreekt er zijn spijt over uit dat dit nu pas (ok tober) gebeurt, terwijl het tech nische rapport al van mei da teert. De heer Klüte laat aan de hand van een uitgebreid overzicht zien wat de resultaten zijn van onze wervingsactiviteiten t.o.v. voorgaande jaren. De in 1969 en 1970 optredende neergang blijkt volledig te zijn gestopt. Er is thans zelfs sprake van een vooruitgang. Was op 1 augustus 1970 het handarbeidersbestand met 240 gedaald, op dezelfde datum van dit jaar blijken we er 240 op vooruit gegaan te zijn (waarvan 1/3 Nederlanders). Op woensdag 6 oktober a.s. zal het pension in Rockanje voor onze Turkse werknemers („Het Huis te Walesteyn") officiéél 5

Wilton Fijenoord Nieuws | 1971 | | pagina 7