^■iii Pension in Rockanje kreeg nieuwe naam HUYS ce WALESTEYD Ir. B. Wilton Mens belangrijker dan de machine door de Burgemeester worden geopend. Nadat in verscheidene voor gaande vergaderingen was aan gedrongen op het laten ver schijnen van een bedrijfskrant, is thans beslist dat voortaan een „bulletin" zal verschijnen. In ieder geval direct na een O.R.- vergadering. Over de verdere uitwerking wordt nog met de K.C. overleg gepleegd. Tijdens de rondvraag komt uiteraard de ,,smog"-situatie ter sprake en wordt verzocht om ook van bedrijfszijde hiertegen een protest te laten horen. Door de directie wordt hiervan nota genomen. Overigens zijn verscheidene leden van mening dat ieder op zijn plaats moet trachten een bijdrage te leveren in de be perking van de verontreiniging en dan niet alleen tijdens de werkzaamheden (zoals afval- lozing in onze haven). Het be gint al bij de orde en netheid in kantoren, werkplaatsen, kanti nes, kleedlokalen, douches en toiletten. Ook daar verslechtert de situatie. Hieraan zal zeker aandacht worden geschonken. Verder wordt geïnformeerd naar een reactie op de brief van de K.C. over gereedschapvergoe ding van de houtbewerkers. Voorts wil men graag iets horen over de voortgang van het func tieclassificatie-systeem voor de beambten. Daarna vraagt men naar enkele secundaire arbeids voorwaarden en een woorden boekje voor de Turken op de zelfde wijze als voor de Joego- slaven. Nadat hiermede de agendapun ten zijn behandeld, worden zowel door de voorzitter als de sec retaris hartelijke woorden ge sproken aan het adres van de heer Jung, i.v.m. diens vertrek uit de raad. Na een dankwoord van de heer Jung wordt de ver gadering om 17.10 uur be sloten. De Kleine Commissie „Aanvankelijk heeft het ge meentebestuur niet staan jui chen toen bekend werd, dat Wilton-Fijenoord van Vredeheim een pension wilde maken voor buitenlandse werknemers. Hoe wel het begrip had voor het feit, dat deze mensen een goede huisvesting verdienen". De burgemeester van Rockanje, jhr. J. Alberda van Ekenstein, toonde openlijk zijn bezorgd heid in den beginne. Zijn scepsis leidde tot een voorzichtig, maar reëel beleid, dat tot-nu-toe voor prettige verhoudingen heeft ge zorgd. Dit bleek uit zijn speech, die hij woensdagmiddag 6 oktober 1971 in ons tweede pension voor Turkse werknemers hield. Toen vond de officiële opening en herdoop plaats. Het voor malig bejaardentehuis Vrede heim heet thans: 't Huys te Walesteyn. „Natuurlijk kwamen er proble men om de hoek kijken". De burgemeester verheelde dat geenszins. „Maar er ontstonden goede contacten tussen het ge meentebestuur en Wilton-Fije noord. Alles werd diepgaand be sproken". Historie Hierop ging hij op de geschie denis van het tehuis in. Het was rond 1660 een boerderij en in 1915 een kuuroord, waar ge neeskrachtige modderbaden ge nomen konden worden. In 1921 kreeg het een nieuwe bestem ming. Het werd een tehuis voor bejaarde dames. In 1924 werd de naam Walesteyn veranderd in Vredeheim. Het werd een te huis voor bejaarden. Van l.n.r. Mevr. Alberda van Ekenstein, burgemeester Alberda van Ekenstein, Mevr. Wilton, de heer Wilton, Mei. Sule Soysal (vice-consul), de heer Ergün Börtücene 6

Wilton Fijenoord Nieuws | 1971 | | pagina 8