Na 25 jaar verenigingswerk C. |Jj| Afscheid van C. Keyzer als voorzitter hoofdbestuur Vereniging WF i946 1; 6 no.y-e-ii; ,,U heeft zich altijd voor de verenigingen ingezet. Bovendien is u steeds met uw tijd meege groeid". Hiermee besloot ir. B. Wilton op zaterdagmiddag 6 no vember jl. in restaurant Euro poort zijn toespraak tot de heer C. Keyzer. De heer Wilton stak de loftrompet in zijn hoedanig heid van ere-lid van de Perso neelsvereniging. Dit alles naar aanleiding van het feit, dat de heer Keyzer twee jaar secretaris van het hoofd bestuur is geweest en dat hij daarna 23 jaar lang de voorzit tershamer heeft gehanteerd. Hij achtte de tijd gekomen deze over te geven aan een opvolger. „Maar een commodore als u is moeilijk te vervangen". In zijn beeldspraak, geënt op onze sle- persvloot kwam de heer Wilton tot deze vergelijking. Aubade Maar aan het gesproken woord ging een vrolijke aubade van de Harmonie Wilton-Fijenoord voor af, die later nog een belang rijke rol zou spelen in de vorm van een soort „zoenoffer". Eerst heette de heer J. D. Uyter- linden - lid van het hoofdbestuur de aanwezigen welkom, onder wie burgemeester Roelfsema, het lid der directie, de heer C. H. Meeuwisse en de heer Kooy van de NDSM. Ook bracht hij de kleine - door onze eigen afde ling fotografie samengestelde - expositie onder de aandacht, die het werk van de scheidende voorzitter bij de vereniging vi sueel in beeld bracht. En doe lend op het koude, winderige najaarsweer sprak de heer Uy- terlinden: „Wij hopen, dat deze trieste dag een zonnige periode in uw leven mag inluiden." Een toepasselijke barometer onder streepte deze wens. Geschiedenis De heer Wilton dook diep in de geschiedenis. Als klein jonge tje bezocht hij eens met zijn va der de WF-harmonie. Later ont moette hij bij één van dergelijke bijeenkomsten de heer Keyzer. „In die tijd droeg de Harmonie nog van die RMI-pakjes. Daar, in De Doelen, zat ik toen hele maal links buiten. Dat laatste is altijd zo gebleven." Hij tipte ook het algemeen reveil aan, dat vlak na de oorlog ontstond. Dat blies vele personeelsverenigin gen nieuw leven in. In die periode heeft hij als be drijfsleider Machinefabriek eens met de heren Keyzer en Pulle man in het Zuiden van het land een onderzoek naar personeels verenigingen ingesteld. Na gesproken te hebben over de bindende kracht, die van derge lijke verenigingen kan uitgaan, noemde de heer Wilton de naam van ir. D. M. Bakker - plaatsver vangend hoofd van de afdeling De heren Wilton en Keyzer bewonderen de foto-expositie 16

Wilton Fijenoord Nieuws | 1971 | | pagina 18