Mr. Aubrey J. Trail 50 jaar WF-agent in New Castle Belangstelling voor de Nereid 330 „nat" onderwatervoertuig, waar mee twee mannen in duikerspak alsmede lading vervoerd kunnen worden. „Een 50-jarig jubileum is in het dagelijkse leven een zeldzaam heid". Het lid der directie, de heer C. H. Meeuwisse, wees hierop tijdens de tafelspeech, die hij donderdagavond 4 no vember jl. in het Parkhotel hield. Dat gebeurde in verband met de viering van het 50-jarig jubileum van mr. Aubrey J. Trail als Wil- ton-Fijenoord-agent in New Castle (United Kingdom). Tijdens zijn toespraak beschreef de heer Meeuwisse eerst hoe mr. Trail bij WF gekomen was. Daarvoor moest hij diep in het verleden tasten. De jubilerende agent werd in de vorige eeuw (1899) geboren. Tij dens de eerste wereldoorlog vocht hij in Frankrijk, keerde terug naar Engeland en werd als 22-jarige via een advertentie als subagent van de toenmalige WF-agent in Londen - Thomson and McGregor - angenomen. Deze agent werkte voor Wilton's Machinefabriek en Scheepswerf. Generatie Hierna ging de heer Meeuwisse in op het generatieverschil en de daarmee gepaard gaande wijzigingen in de onderlinge verhoudingen. Dat laatste ook geldend voor het zakenleven. Vervolgens wees hij erop, dat het onveranderlijk van belang is - waar nodig - goede agenten te hebben. Als zodanig rekende hij zeker mr. Trail. Als saillant punt merkte hij op: „Onze onderneming werd in 1854 opgericht, we schrijven nu 1971, dat wil zeggen mr. Trail: u bent nu praktisch gesproken 50 van de totale tijd, dat onze onderneming bestaat in dienst van WF geweest. En dat mag zeker niet onvermeld blijven". Er was natuurlijk een tastbaar huldeblijk. Persoonlijk speldde de heer Meeuwisse hem de WF-speld met briljant op. Hij gaf tenslotte de zoon van mr. Trail een pluim. „U bent op de zelfde goede weg als uw vader altijd gegaan is". De jubilaris was bijzonder inge nomen met al dit eerbetoon, waarvoor hij uit het diepst van zijn hart dankte. Hij schetste zijn eerste ontmoetingen met de heren Henry en later Willy Wil ton en toonde daarbij over een uitermate goed geheugen te be schikken. Tot besluit merkte hij op: „Bij al het werk, dat je doet, heb je een team van mensen achter je nodig. Alleen zou je het niet afkunnen". De heer Meeuwisse speldt Mr. Trail het WF-insigne op 4

Wilton Fijenoord Nieuws | 1971 | | pagina 6