Vorming en Opleiding Bedrijfsschool deed mee aan Jes '72 Ook dit jaar heeft in het Schiedamse Stedelijk Museum een jeugd expressie-gebeuren plaatsgehad: Jes '72 genaamd. De Bedrijfsschool was met drie inzendingen vertegenwoordigd. Op de foto links een vaardig stukje houtsnijwerk van de leer lingen van het voorbereidend leerjaar; rechts achter „het vraagteken" van leerling-boog- lassers en rechts voor de „kron kel" van de leerling-pijpbewer- ken, waarvan het aardige is, dat bij de minste aanraking de con structie als een kronkelende slang beweegt. Een ludiek brok je creativiteit, waarmee veel eer werd ingelegd. Op de manifestatie kunnen alle jongere Schiedammers tonen, waartoe zij creatief in staat zijn. Wel, de leerlingen van onze school sloegen een bijzonder goed figuur in de totaliteit. Jaarlijkse Openbare lessen van de Bedrijfsschool De Openbare Lessen van onze Bedrijfsschool hadden voor wat het weer betreft zaterdag 15 april jl. een beter lot verdiend. Gezien de gure wind was de opkomst toch goed. Vooral vele WF-ers maakten van de gelegen heid gebruik om kinderen en andere familieleden het bedrijf eens te laten zien. Welnu, de faciliteiten daartoe waren in ruime mate voorhan den. Leerlingen maakten als gidsen de ritten van de opstap- wagen mee om voor de nodige uitleg te zorgen, zodat de be zoekers enigszins een indruk konden krijgen van wat er zoal aan in reparatie liggende sche pen gedaan moet worden. Het beeld kon nog verder ge vormd worden in de Bedrijfs- 13

Wilton Fijenoord Nieuws | 1972 | | pagina 15