Jubileumviering Op de morgen van Goede Vrij dag 31 maart werd wederom een aantal leden van onze „oude garde" gehuldigd ter gelegen heid van hun 40- resp. 25-jarig dienstjubileum. Het lentezonne tje liet helaas verstek gaan, maar eenmaal binnen was het gure weer snel vergeten. De fleurige boeketjes voorjaars bloemen, waarin het felle geel van de narcissen een vrolijke boventoon voerde, droegen in niet geringe mate hiertoe bij. Eén van de jubilarissen had zijn vrouw ziek thuis moeten laten, maar alle andere feestvierenden hadden hun echtgenoten stevig aan de arm toen zij de kantine van het hoofdkantoor betraden. Na een opgewekt „goeden mor gen", waarmede het lid der di rectie, ir. B. Wilton, de aanwezi gen begroette, wisselden de ern stige en vrolijke noot elkaar in snel tempo af. Ernstig, toen de heer Wilton - heel in het kort slechts - even tipte aan de re cente spanningen in het bedrijf. „Ik heb mijzelf gisteravond zitten afvragen of datgene, wat men gebruikelijk in zo'n openings speech zegt, nog wel waar is. Er verandert zoveel de laatste tijd en een heleboel dingen, waaraan wij altijd een grote waarde hebben toegekend, lij ken deze waarde te hebben ver loren." „Maar vandaag is het een fees telijke dag voor WF omdat u, jubilarissen, hier voor mij zit met al uw dienstjaren. Waarbij steeds opnieuw de vraag opkomt: waar om hebt u het zo lang volgehou den? Het is soms moeilijk in woorden tot uitdrukking te bren gen wat ons bindt aan een be drijf." De heer Wilton vermoedt dat het gevoel voor humor - dat toch altijd gebleven is, wat er ook gebeurde - hier iets mee te ma ken heeft. „Hebt u van de week Dorus nog gezien op de TV?" De heer Wilton acht een verge lijking met deze figuur, door de onlangs overleden acteur Tom Manders zo meesterlijk op de planken gezet, hier op zijn plaats. Maakte ook deze uiterlijk zo melancholieke figuur vanuit zijn sombere achtergrond niet de mooiste opmerkingen, getui gend van een prachtige humor?" Voor de heer Wilton was deze Dorus een groot man, die ons een spiegel voorhield en die ons iets meegaf waar we iets aan hadden. „Zo hebt ook u, jubilarissen, uw steentje bijgedragen en iets van Persoonlijk woord van de heer Wilton de liefde voor ons bedrijf uitge dragen aan anderen. Hiervoor is grote waardering en dankbaar heid." Na beëindiging van zijn speech gaat de heer Wilton over tot de persoonlijke huldiging van de jubilarissen. Niets blijkt verbor gen te zijn gebleven, alle goede eigenschappen (over de minder goede wordt uiteraard hier niet gesproken) worden opgesomd. De heer Wilton overhandigde de getuigschriften

Wilton Fijenoord Nieuws | 1972 | | pagina 3