Grotere telefooncentrale voor aansluiting schepen De schepen die „Wilton" bouwde Uit de oude doos r— 74 De heer D. H. de Zeeuw, portier hoofdkantoor telefonist achter de nieuwe centrale: „Het is even een kwestie van inspelen" De oude telefooncentrale bij de portier Hoofdkantoor is vervan gen door een nieuwe met meer capaciteit. Het gaat hier niet om de grote centrale met lijnen voor de werf, maar de speciale voor de aan sluiting met aan de werf liggen de schepen. Het telefoneren is de laatste jaren sterk toegenomen. Vanaf vele schepen wordt dagelijks intensief met de rederijen ge beld. De oude centrale met vier lijnen en veertig toestellen kon het aanbod niet meer verwerken. Als een soort service-verlening aan de cliënten is men nu over gegaan tot het installeren van een centrale met tien lijnen en veertig toestellen. De wachttij den op een gesprek zijn nu aan zienlijk verkort of - waar het om automatische verbindingen gaat - tot nul gereduceerd. Van de tien lijnen zijn er negen voor „buitenaf", de tiende is be doeld als werflijn. Indien er een gesprek van buiten komt, dat niet is bedoeld voor één van genoemde veertig toestellen dan kan met behulp van een foefje via de werflijn het gesprek over de grote werfcentrale verder ge leid worden. In het totaal kunnen er nu 110% gesprekken méér gevoerd wor den. Het toenemen van het tele foonverkeer komt onder meer door de lage tarieven en de verderschrijdende techniek, die het mogelijk maakt vele ge sprekken per kabel meer door te voeren dan vroeger, maar ook door het gebruik van straalzen ders en kunstsatellieten. Onder onze personeels leden worden gegadigden gezocht voor de funktie van BEDRIJFSARCHIVARIS voor het Centraal-Archief in de bunker. Vereisten: U.L.O. of gelijkwaardige opleiding en enig tech nisch inzicht. Schriftelijke sollicitaties te richten vóór 15 juni 1972 aan de Personeelsdienst, t. a. v. de heer H. J. Tamminga. (Bouwnummer 101 t/m 150). Voordat wij gaan zien welke schepen na het eerste honderd tal werden gebouwd, verwijs ik u naar de hierbij afgebeelde sleepboot „Disponibel", bouw nummer 70, met zijn klipperboeg een „klassieker". Met bouwnummer 101 werd de regelmatige produktie van ha- ven- en riviersleepboten voort gezet. Daartussen door een enkele rijnsleepboot als no. 103 de „Maria Philomena" en no. 108, de „Herman Ungar II' en verder de typische riviervracht- boten als no. 107 de „Louisa" voor Berger en de stedennamen, bijvoorbeeld no. 109 „Sneek III" en no. 119 „Dokkum II" en niet te vergeten de „Rhenania", bouwnummer 116 voor Koninqs- feld. De Rijkswaterstaat liet de „Hoofding. Dirks" bij Wilton bou wen en de grote sleepbootmaat schappij „de Internationale" be stelde achtereenvolgens bouw- no. 122 „Mars", no. 125 „Venus", no. 126 „Triton" en no. 129 „Luna". De „Fiat Voluntas I" als no. 127 „Jupiter" gebouwd is ook geen onbekende. Van een nieuw type vaartuig, de waterboot, is een foto afgedrukt, de „Aitor", bouwnummer 131, voor Spaanse rekening ge bouwd, hieraan gingen no. 100 en no. 128 „Ernst II" vooraf. Bouwnummer 134, de „William" J was voor eigen rekening en van bescheiden afmetingen, de vol gende „echte" opdracht no. 135 13

Wilton Fijenoord Nieuws | 1972 | | pagina 15