Stopweg? stopweg! Wat gebeurt er na een „remsignaal"? Wettelijke aansprakelijkheid Maar wat verstaat men onder geen kippegaas of hekwerk gaas!!), aangezien dan de kans bestaat dat u een sterke zink- vergiftiging oploopt. Literatuur „Onder de Luifel, Kampeertech- nisch Handboek". A.N.W.B., Den Haag 1962 „Caravans" A.N.W.B., Den Haag 1959 „Family Camping", brochure National Safety Council (U.S.A.) 1968 „Deutsche Mark", juli 1970, tijd schrift. „Das Sichere Haus", april 1969, tijdschrift. Onder de aandacht van het per soneel wordt gebracht, dat het in verband met de bepalingen omtrent wettelijke aansprake lijkheid van de werkgever niet toegestaan is zich voor dienst gebruik van eigen motorvoer tuigen (automobiel, motorfiets, bromfiets, scooter, e.d.) te be dienen, tenzij dit uitdrukkelijk met de werknemer is overeen gekomen en voor verzekering wordt zorggedragen. Als dienstgebruik worden niet beschouwd de ritten van huis naar het werk en omgekeerd. Brommen 20 km per uur30 40 kruising Flitsend verkeer van rechtsvan links Signaal onder valhelm: Rem I Wordt er nu meteen geremd? Neen. Eerst wordt het remsignaal doorgeseind naar de spieren. Dat duurt, neemt men aan, bij bromfietsers 0.6 sec. Dit noemt men reactietijd. In deze 0.6 seconde reactietijd rijdt de brommer nog gewoon door. Pas daarna worden de remmen in werking gesteld. De afstand, die nu nog afgelegd wordt om de brommer tot stilstand te brengen, heet remweg. Afstand, afgelegd in 0.6 seconde (reactietijd). Afstand, afgelegd om tot stilstand te komen (remweg). 40 km/uur Reactietijd 6.66 meter B Remweg 7.20 meter Stopweg A-C ±13.50 meter 17

Wilton Fijenoord Nieuws | 1972 | | pagina 19