spraak, die voor ons WF-ers positief uitviel. Zijn indruk gold echter evenzeer de inzet, die de heer Wilton voor de Harmonie heeft getoond en ook het werk, dat de heer Keyzer er voor heeft verricht. In hun dankwoord wa ren beiden zeer erkentelijk voor de onverwachte onderscheiding. Jeugd De avond was begonnen met het welkomstwoord van de heer Wil ton, waarna de Leerlingen hun vorderingen ten gehore brachten o.l.v. hun dirigent, de heer W. Vos. Knap werk van zeer jeug dige muzikanten, die vervolgens nog even met de Jeugdharmonie optraden. Het laatstgenoemde orkest zorgde met dirigent Vos voor een verbluffend optreden. In vergelijking tot verleden jaar was het orkest in zijn muzikali teit kennelijk rijper geworden. In het rijke en moeilijke pro gramma klonk duidelijk meer persoonlijkheid door. Dat had tot gevolg: een krachtige Hol land Brass March en een ver fijnd Airs and Graces Suite met een uiterst muzikale hobo-solo: een nostalgisch effect, dat niet naliet diepe indruk op de zaal te maken. Trouvaille Een „lekker stuk" voor de varia tie in de vorm van - de naam zegt het al - een Taste of Honey, met vervolgens een trouvaille, een humoristische vondst in Tijuana Taxi, terwijl het sterk swingende Moonliner Rock- march voor de afronding zorgde. Nog voor de pauze begon de „grote" Harmonie met Offen bach's La Bella Helena Ouver ture. Er werd hier in het muzi kale vlak heerlijk gespeeld en gedarteld met de goden uit de Griekse mythologie. En met na me de heldendaden uit de Tro jaanse oorlog. Heerlijke effec ten, die dirigent L. Th. Jansen bijzonder goed tot hun recht deed komen. Muzikale gevoelig heid van dirigent en orkest uitte zich bovenal in de meeslepende gedeelten, een bewondering af dwingende lyriek. In de zaal kon men noch een speld, noch zelfs een pluisje horen vallen. Melodieus Spanning en dynamiek hierna in de Tweede Peer Gynt Suite van Grieg. Een geladenheid door het aanvaardbaar „afgebeten" spel, weer overgaand in een melodieus en harmonieus ge deelte. Over wat er zich vlak na de pauze afspeelde, werd al eerder gesproken. Doch wij lieten voor de verrassing achterwege een 19

Wilton Fijenoord Nieuws | 1972 | | pagina 21