x In memoriam ander hoogtepunt: de nieuwe groen-zwarte uniformen van de Harmonie en het Tamboers korps, aangeboden namens de hele directie door de heer Wil ton. Een geschenk, dat bijzonder goed in de smaak viel bij zowel de dragers en draagsters als het meelevende publiek. Dank was er natuurlijk te over. Deze vond zijn vertolking in de woorden van voorzitter J. Vos: ,,De heren Wilton en Keyzer hebben hier veel aan gedaan. Wij zijn blij met de moderne uni formen en we gaan zeker op de „populaire toer" om bekend te worden in het hele land". Tamboers Als bewijs volgde het tweede deel van het Harmonie-optreden, maar niet nadat eerst het tam boerskorps zijn slag had gesla gen, zeg maar gerust: diverse slagen I Want met raffinement werden hier diverse effecten gedemon streerd, die er niet om logen, afwisseling en variatie te over. Geweldig. En een en ander bo vendien vlekkeloos uitgevoerd, daarop komt het tenslotte aan. De sterk ritmische Antilliaanse Suite van de Harmonie sloot toe passelijk hierbij aan, een begin van de eerder vermelde „popu laire toer". Lekker „jazzy" swin gend kwam de Gospel Rhap sody over het voetlicht en me teen er bovenop de vrolijkheid van Italian Festival. Klapstuk Het klapstuk kwam echter met Burlesca, waarin diverse soli staande werden gespeeld. Dat betekende een aantrekkelijke show en ofschoon de enorme partij op het slagwerk om aan dacht vroeg, komt het succes van dit nummer toch neer op de kunde en teamgeest van het hele orkest, met zo veel zorg vuldig vakmanschap gekweekt door de dirigent. Er zat na het langdurig en klaterend applaus niet veel meer op dan dit num mer met nog eens veel verve te herhalen. De Lieflijkheid in de strelende Moonlight Serenade bewees de veelzijdigheid van het orkest nogmaals. Het geheel werd af gesloten met de Metro Mars. Dat betekende het eind van een geslaagd concert, waarbij als enige kritische noot opgemerkt mag worden, dat het program ma in zijn totaliteit - speeches niet uitgezonderd - enigszins was overladen. Maar dat bleek allerminst een ramp en drukte de pret later niet op de dansvloer van de zaal De Harmonie, waar tot in de kleine uurtjes de spieren werden los gedanst op muziek van de Euromasters. Harmonie musiceert in radio-uitzending In juni gaat de AVRO opnamen maken van de Harmonie Wilton- Fijenoord. Dit in verband met het programma „Amateurs Musice ren". De gemaakte opnamen zijn te beluisteren tijdens de radio uitzending op 20 juli a.s. van 19.00 tot 19.25 uur. 5-4-1972 A. Groeneveld 80 jaar ketelmaker (oud-werknemer) ca. 17 dienstjaren 11-4-1972 F. C. van der Leer 63 jaar ijzerwerker (oud-werknemer) ca. 39 dienstjaren 13-4-1972 J. A. Scheers 75 jaar ijzerwerker (oud-werknemer) ca. 34 dienstjaren 14-4-1972 W. J. Lagerwaardt 75 jaar scheepmaker (oud-werknemer) ca. 15 dienstjaren 14-4-1972 P. de Bruin 77 jaar scheepsbeschieter (oud-werknemer) ca. 21 dienstjaren 26-4-1972 J. Eeftens 69 jaar mag. bediende (oud-werknemer) ca. 20 dienstjaren 18-4-1972 J. C. Landzaad 60 jaar aut. lasser ca. 26 dienstjaren In de leeftijd van 60 jaar is op 18 april jl. plotse ling overleden onze me dewerker, de heer J. C. Landzaad. De heer Landzaad had ongeveer 26 dienstjaren en vervulde de functie van autogeen-lasser in de afdeling Productie pijpleidingen. Hij was een zeer vakbekwaam medewerker, doch bovenal een prima collega en een zeer goed mens. Zijn gedrag deed iedereen altijd sympathiek aan. In zijn werk toonde hij ook altijd een vlijtig mens te zijn. Met leedwezen geven wij kennis van hun overlijden. Hun nagedachtenis zal door ons in ere ge houden worden. 20

Wilton Fijenoord Nieuws | 1972 | | pagina 22