„bloot" door in kleurrijke biki- nies van de glijbaan te plonsen als sein, dat het bad was ge opend. Uitdaging Eerder had echter burgemeester Bergh zijn toespraak gehouden. Hij borduurde voort op Toyn- bee's thema: de geschiedenis is een voortdurende uitdaging aan de mensheid. „Dat geldt voor werken, wonen, verkeer en recreatie. Want daar mee houdt de mens zich hoofd zakelijk bezig. In Heidebad ont moeten twee elementen elkaar: werken en recreatie. Ik heb er alle bewondering voor hoe het bedrijfsleven hier een en ander heeft aangepakt en opgezet". Dat recreatie in de ogen van de burgemeester een belangrijke plaats inneemt, blijkt uit een hier volgende passage uit zijn speech: „Bij het behoeftepa troon van de mens behoren sport en cultuur. Ik zie geen enkel verschil of tegenstelling in bijvoorbeeld een zwembad en een schouwburg. Een Grieks gezegde slaat hier toepasselijk op: hij kan noch lezen, noch zwemmen De oude Grieken meenden dus al dat sport en cultuur onlosmakelijk aan elkaar zijn verbonden". Hij wees er nog op, dat niet alleen de bedrijven, maar even eens de overheid krap zit. „Ge zamenlijk kunnen wij echter tot iets goeds komen". Tenslotte knipte hij het lint door, dat voor de ingang van het zwembad was aangebracht. Dat deed hij met een schaar hem op een kussen aangeboden door mejuffrouw Jopie van Os, één van de dames uit de kantine, waarna de heer Wilton nog na mens de stichting een model van een fraai containerschip overhandigde. Rust Later die dag spraken wij met enkele vakantiegangers. Het echtpaar G. Ravestein in het huisje Nemesia had het opper best naar de zin. De heer Rave stein: ,,'t Is geweldig. Sinds 6 mei ben ik met pensioen. Mijn pensionering viel, terwijl ik hier op vakantie was. Ik kom hier trouwens al 10 a 12 jaar en de natuur met haar weldadige rust bevalt nog steeds". Zijn vrouw valt hem bij. „Ook de huisjes zijn fijn. Vooral de laat ste jaren is er behoorlijk veel verbeterd. Douches, ijskasten en verwarming heerlijk En hij beaamt volmondig. „Je hebt hier eigenlijk alles: je natje en je droogje". In pension zijn, betekent even eens een garantie voor een goede vakantie. Het echtpaar W. Wielaard somt de voordelen op. „Wij komen hier ieder jaar. Vroeger in een huisje. De kinde ren waren nog klein. Nu in pen sion. Geen beslommeringen met eten koken en dergelijke. De vrouw kan nu zeggen, dat ze echt vakantie heeft. Het eten is voortreffelijk. De sfeer is fijn. Je ontmoet oude kameraden, ont zettend leuk. En mensen, die je voor het eerst ziet, zijn hier ook zo gezellig. Verder wandelen we veel en al ben ik dan 73 jaar, Gezellig op het nieuw terras zwemmen ben ik nog niet ver leerd. Dat nieuwe zwembad is aan mij dan ook wel besteed". Woonwagen Voor het 24ste jaar viert het echtpaar L. J. van Hagen va kantie in Heidebad. „Wij hebben alles gehad: pension, berghut ten, huisjes, de woonwagen, zo als nu de Tureluur. Het is alle maal even leuk. Ik zeg maar: je moet het nemen, zoals het valt, We kwamen hier al, toen m'n dochter pas een half jaar was. Nu is ze getrouwd en staat hier met haar eigen caravan, 't Is een gezonde omgeving hier. Als je vroeg opstaat, zijn de eek hoorns al present. Ze eten ge woon de pot met ons mee. Verder wandelen en fietsen we veel". En een trotse mevrouw Van Hagen: „Ik heb zwemmen geleerd toen ik al 60 jaar was, in Groenoord in Schiedam". De heer Van Hagen heeft af en toe nog een beetje heimwee naar zijn werk. „Ik vond het jammer er mee op te houden. Eerlijk, in het begin kon ik wel janken. Nu ben ik het wel gewend. We hebben trou wens een mooie caravan ge kocht. Nu kunnen we hier zomer en winter komen. De Tureluur wilde ik me echter niet laten ontglippen voor deze vakantie. 3

Wilton Fijenoord Nieuws | 1972 | | pagina 5