O Ook radiografie voor besturing van kranen We zijn van alle gemakken voor zien. Wil je een pilsje uit de ijs kast?" Tandem Het huisje de Zwaluw is ook be woond. Daar treffen we het echt paar H. J. Brobbel. „We komen hier al voor de 20ste keer. Je hebt hier een mooie omgeving, vooral rustig in voor- en na seizoen. We fietsen graag en baren wel enig opzien met onze opvouwbare tandem. Er is de laatste jaren veel veranderd. Met de komst van douches, koelkas ten en gasverwarming zijn we er echt op vooruit gegaan, 't Zwem bad is schitterend. Het ziet er duur uit. Heidebad is dit jaar drukker dan verleden jaar rond deze tijd, in die zin, dat er meer mensen zijn". En als je zo tussen de bomen ronddwaalt, luisterend naar die opgetogen verhalen, dan weet je dat Heidebad een goed vakantie oord is. Kritiek komt er nauwe lijks over iemands lippen en dat is heel wat in deze tijd. „Kijk, dit zendertje heeft 35 commando's. Die worden radio grafisch uitgezonden. In de kraan daar boven zit de ontvan ger met een apparatuur, die de commando's weer vertaalt, zo dat deze op de kraanbediening overgezet worden". De heer A. Schouten van de Technische Dienst/Electro wijst enthousiast omhoog. „We heb ben er eerst mee drooggezwom- men: geoefend, waarbij de com mando's lichtjes deden ontbran den om te zien, wat er precies na een handeling gebeurde en of alles wel klopte. Het gevolg is, dat nu na de montage geen foutieve opdrachten overkomen, indien deze goed worden gege ven". HK-Hal In de HK-hal is een 30 tons loopkraan als proefkonijn aan het werk. De kraan doet gewoon dienst, maar er zit geen kraan rijder in. Die staat op de grond bij de ploeg, die betrokken is bij het verplaatsen van zware stuk ken. De kraanrijder is de heer A. v. d. Veer. „Ik ben hier speciaal voor aangewezen". Onderwijl drukt hij op handeltjes en knoppen van een geel kastje voor zijn buik. De kraan rijdt. „Met mij is ook de heer J. Noordzij ingewerkt, zodat we gewoon in twee ploe gen kunnen doorwerken. Ik vind het wel makkelijk zo voor het werk. Je staat er nu met je neus 4

Wilton Fijenoord Nieuws | 1972 | | pagina 6