Jubileum viering De heer A. v.d. Veer aan het werk bovenop, waardoor je beter con tact met de mensen hebt en je bovendien alles beter kunt zien. Er is zo een beter begrip mo gelijk. Hierdoor en door de betere communicatie gaat het werk gewoon sneller en makke lijker". Leuk Er zit behalve een economisch, ook een sociaal aspect aan. ,,'t Is leuker zo, gezelliger; je kunt nu ook gezellig meepraten. Je zit niet meer op die eenzame post. Wel moet je goed oppas sen, want je bent eerder afge leid. Het was wel vreemd voor de mensen - die invoering van een radiografisch bestuurde kraan. Het ging zo van: zeg conducteur: heb je een tram kaartje voor me? Of: ik zou graag een koffie van je hebben. Dat is de humor. Kraanrijder is toch wel een fijn vak; ik doe het al dertig jaar. Daarom had ik maar een paar weken nodig om dit te leren". De heer Schouten en hij tonen nog een paar handelingen. Dan blijkt ook dat het geven van een commando voor een bepaalde handeling extra moeilijk is door de wisselende stand van de be stuurder ten opzichte van de kraan. Dat vergt een grote con centratie. De Heer Schouten: „We hebben alles gedaan aan de veiligheid. Er zitten bovendien op dit kastje goede vergrendelingen enz. Kijk maar, dit is de zogenaamde dodemansknop. Indien de kraan rijder mocht struikelen, slaat de zender vanzelf af. We hebben iedereen goed geïnstrueerd. Men mag ook nooit zo maar met het kastje spelen, wanneer het ergens anders staat, want de signalen bereiken dan de kraan en dan kan er van alles gebeu ren". De heer Van der Veer beaamt dat en voegt er fijntjes lachend aan toe: „Ik heb het pas ge leden uitgeprobeerd. Ik ben in de Machinefabriek één gaan staan en heb wat commando's gegeven. Nu de kraan hier in Machinefabriek II reageerde er nog perfect op De heer Schouten: „Tja, daar zullen we wat aan veranderen: de zender is niet zo sterk, maar die ontvanger is bijzonder ge voelig". 28 april was het weer zo'n dag. Zo'n laatste vrijdag van de maand waarop, een goede tradi tie getrouw, de jubilarissen in ons bedrijf gehuldigd worden. Zo'n dag waarop men nu eens niet naar de werf gaat om het dagelijks brood te verdienen, maar waarop men zich in zijn beste pak steekt, met zorg de mooiste das uitkiest en zich dan per taxi naar de werf laat rijden omdat men 25 of zelfs 40 dienst jaren achter de rug heeft en dit feit gevierd gaat worden! „Achter de rug heeft men dan ook heel wat", concludeert de heer Meeuwisse, het lid der di rectie dat deze morgen, mede namens zijn collega's, de jubi larissen toespreekt. „Toen zij hun loopbaan bij ons begonnen, d.w.z. die jubilarissen die hun 40-jarig jubileum vieren, zaten we in het jaar 1932, één van de dieptepunten van de toenmalige crisis. Uit de conduitestaten van deze heren valt te lezen wat zij in die afgelopen vier decennia zoal hebben meegemaakt, on zekerheid of het werk kon wor den behouden, kortom een be roerde tijd. Daarna hebben deze mensen ook nog de oorlog aan den lijve ondervonden." „Gelukkig braken er na de be vrijding betere tijden aan, waar in met veel élan en doorzettings vermogen de opbouw ter hand werd genomen, ledereen was er toen van doordrongen dat er met elkaar iets bereikt kon wor den. Dat was ook de tijd dat de 25-jarige jubilarissen (26 in ge tal) bij ons in dienst kwamen en ook zij hebben een belangrijk aandeel geleverd in de totstand koming van het bedrijf zoals we het nu kennen: een prachtig be drijf, goed uitgerust, met een goede klantenkring en een goe de naam."

Wilton Fijenoord Nieuws | 1972 | | pagina 7