De heer Meeuwisse reikt het insigne uit aan de heer M. van Veen „Veel is er in de na-oorlogse periode veranderd. Ons tarieven stelsel maakte plaats voor een vast loon of salaris, omdat men er van uitging dat zonder extra premie toch iedereen zijn plicht zou doen. Helaas is er de laatste jaren een tendens te bespeuren waarbij sommigen zich aan deze plicht menen te moeten onttrek ken. Een teleurstellende ontwik keling", vindt de heer Meeu wisse, die sterk het gevoel heeft dat men vroeger, ondanks de sociale onzekerheden, toch ge lukkiger was dan nu. De heer Meeuwisse wil vandaag echter niet in mineur zijn. „Het is verheugend, dat ons order boek, dat tengevolge van de werkonderbreking in februari j.l. was weggevallen, weer redelijk gevuld is, al wil ik er wel op wij zen, dat het lang geen gemak kelijke taak was om het vertrou wen van onze klanten weer te rug te winnen. Hieraan wordt wel eens al te gemakkelijk voor bijgegaan", meent de heer Meeuwisse. „Gelukkig zijn er in ons bedrijf nog mensen zoals u, jubilaris sen, die met zoveel toewijding uw werk hebt gedaan en een voorbeeld bent voor de jonge ren. Op een dag als vandaag krijgen we de gelegenheid onze dankbaarheid hierover tot uit drukking te brengen en dat doen we dan ook graag. Ook de dames worden niet ver geten. Hun steun achter de schermen is voor het bedrijf van veel waarde. Tijdens de persoonlijke huldi ging, die hierna volgt, lijkt het wel of de heer Meeuwisse alle technische kneepjes van de diverse vakken verstaat, gezien de vaak aanschouwelijke voor stelling die hij hiervan geeft. Met tal van jubilarissen ontspinnen zich geanimeerde gesprekken over hoe het allemaal ging. Niet allen zijn altijd „in de metaal" geweest; sommigen waren eerst bakker of kapper, maar eenmaal bij WF is men daar gebleven. Dat de heer Altena, de jubileren de leraar van de Bedrijfsschool, geen baard draagt of lang haar heeft, verbaast de heer Meeu wisse wel een beetje. „Ik dacht dat dit niet meer kon voor een opvoeder van de hedendaagse De gedecoreerden 6

Wilton Fijenoord Nieuws | 1972 | | pagina 8