jeugd". De praktijk heeft echter uitgewezen, dat de heer Altena ook zonder deze „attributen" uitstekend met zijn leerlingen overweg kan. Alle herinneringen worden opge haald, waarbij soms vreemde zaken aan het licht worden ge bracht. Zo kon het voorkomen, dat wanneer men ergens op de werf een w.c. doortrok, er dan olie naar beneden kwam. Hoe dit precies in zijn werk ging heb ik niet helemaal begrepen, maar het had geloof ik iets met pijp leidingen te maken Een hele geruststelling dat dit niet meer gebeurt, althans dat werd er bij gezegd. Enkele jubilarissen blijken zo jong in het bedrijf te zijn geko men, dat zij ook nog hun 50- jarig jubileum kunnen halen. Al moeten ze er dan soms iets lan ger voor blijven Om kort te gaan, het was weer een allergenoeglijkste bijeen komst, overal zag men glundere gezichten en de zon bescheen dit alles alsof hij nooit was weg geweest. Rest mij nog te vermelden, dat de heren Schell en Honcoop uit handen van de heer Meeuwisse Talrijke felicitaties ook nog de Koninklijke Onder scheiding n.l. de ere-medaille in brons verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, door H.M. de Koningin verleend voor 40 jaren trouw aan één bedrijf, mochten ontvangen. De draagmedaille, zoals gebrui kelijk aangeboden door de di rectie, werd even later hierbij gevoegd en de heer Meeuwisse legde de heren (en de belang stellend toekijkende echtgeno ten) haarfijn uit wanneer je de ene en wanneer je de andere medaille tevoorschijn behoort te halen. Nadat men nog geruime tijd ge zellig bijeen was om onder het genot van een kopje koffie met gebak nog wat na te kaarten en de felicitaties van bazen en col lega's in ontvangst te nemen, behoorde ook deze jubileum viering weer tot het verleden. RS Onderscheiding voor baas Rademakers Ter gelegenheid van de verjaar dag van de Koningin is dit jaar ook weer een Wilton-Fijenoord medewerker onderscheiden. Dat gebeurde in de Aula van het Stedelijk Museum, waar op vrij dag 28 april burgemeester H. Roelfsema aan zijn onderschei den stadgenoten de decoraties uitreikte. Hierbij was onze baas van de bikkers/stellingmakers, de heer A. J. Rademakers, die de ere medaille in goud behorende bij de orde van Oranje Nassau uit handen van de burgemeester tijdens de gebruikelijke „lintjes regen" mocht ontvangen. De heer Rademakers ontvangt de Koninklijke onderscheiding van burgemeester Roelfsema 7

Wilton Fijenoord Nieuws | 1972 | | pagina 9