„Condo" weer aan de werf Idee 1238 Ingediend door P. T. Verstel- en verplaatsbare boor- machine om gaten in conden sorplaten af te ronden. Dit idee voldoet uitstekend; het gaat sneller en de kwaliteit van de afbraamrand is beter. Premie 270, Idee 1239 Ingediend door J. C. L. Het opspannen en stellen van schroefassen en andere werk stukken met behulp van een kel- derwinde met verlengstuk. Indien nodig kan beter gebruik gemaakt worden van hydrau lische of mechanische vijzel. Minder gevaarlijk. Voor mee denken aan betere werkmetho den een aanmoediging van 20,— Idee 1240 Ingediend door C. J. P. Inzender heeft voorgesteld een spoelsysteem in de betonnen dokken 6, 7 en 8 aan te brengen om het binnengekomen slik of slib van de dokvloer te verwij deren. De constructie van genoemde dokken is zodanig, dat het tech nisch en/of financieel in rede lijkheid niet mogelijk is om het spoelsysteem alsnog aan te brengen. Aanmoedigingspremie 25, Idee 1242 Ingediend door W. V. Inzender heeft een aansluitstuk (verdeelstuk) ontwikkeld voor de watervoorziening aan boord van schepen. Afdelingen die water nodig heb ben, kunnen met eigen slangen op het scheepsdek op bedoelde verdeelstukken aansluiten. Ingeval van brand heeft men direkt water aan dek beschik baar. Tevens blijven op de kade meer aansluitpunten vrij. Het voorstel geeft een grote bespa ring in tijd en materiaal. Premie 1.500, Idee 1243 A en B Ingediend door H. R. Beide ideeën hebben betrekking op bescherming van de hijs draad in torenkranen. Door het aanbrengen van extra schijven moet voorkomen worden dat de draad uit de schijf springt. Premie 50, Idee 1245 Ingediend door H. S. O. Draaitafels om gemakkelijker werkstukken te keren. De toe passing van het voorstel omvat een draaitafel die op verschillen de plaatsen en in meerdere standen aan een werkbank een voudig kan worden bevestigd. In totaal zijn twee draaitafels in de scheepsbouwloods inciden teel in gebruik, hetgeen een ver beterde werkwijze mogelijk maakt. Premie 125, Idee 1246 Ingediend door F. Inzender heeft voorgesteld om bij het snijbranden langs een gebogen grenslijn, gebruik te maken van gegroefde houten latten en langs de te branden gebogen grenslijn te buigen en vast te zetten. Het snijbranden aan secties langs kromme grens lijnen m.b.v. de kleine hand apparaten geeft op die manier betere resultaten. Premie 50, Idee 1247 Ingediend door J. L. Inzender heeft een goed idee ingediend, waardoor het moge lijk is, de zittingen van afsluiters aan boord van schepen ter plaatse op te zuiveren. Dit geeft goede kostenbespa rende resultaten. Premie 600, Proficiat. De ideeën 1241 en 1248 kwamen niet voor een premie in aan merking. Hebt u soms een goed idee? Wacht niet, in de bus ermee! A. P. Kortelings lag de bulkcarrier „Condo" (42.500 dwt) uit Noor wegen aan de werf voor schroef- en aswerk, alsmede voor het verrichten van werkzaamheden aan het roer en de hoofdmachi ne. De „Condo" was vroeger een tanker, die enige jaren ge leden na een ontploffing bij ons aan de werf kwam. Het schip werd hier toen verlengd en tot bulkcarrier omgebouwd. 12

Wilton Fijenoord Nieuws | 1972 | | pagina 14