Beloning van f1500,— bij WF uitgekeerd Dankbetuigingen 12. Verschuif uw handen niet gedurende het verplaatsen van een last. Steun het voorwerp eerst tegen een muur of op een werkbank en verplaats dan uw han den. U hebt dan minder kans om uw vat op het voor werp te verliezen of uw handen te verwonden. Pas op voor scherpe kanten! „Til dus met uw benen, niet met uw rug!" 13. Bij tillen: gebruik zoveel mogelijk veiligheidsschoe nen. Ze sparen uw tenen in geval u de macht over een zware last mocht verliezen. 14. Gebruik veiligheidshand schoenen in alle gevallen waarbij lasten met scherpe of splinterige randen of sta len banden worden gehan teerd (kisten, gietstukken, beton, stenen enz.). A.P. Voor de blijken van belangstel ling bij de teraardebestelling van wijlen mijn echtgenoot J. v. d. Nieuwenhuyzen betuig ik bij deze mijn dank. Mevr. v. d. Nieuwenhuyzen- Nieman Dankbetuigingen werden ont vangen i.v.m. 40-jarig jubileum van: P. van Gelderen 25-jarig jubileum van: J. Boshamer F. P. Bouw K. Boxhoorn J. T. Groeneveld M. H. 't Hooft A. de Jong G. A. Kemp H. Lagendijk J. M. van Rutten N. L. Springvloed W. Vletter De ideeënbuscommissie heeft aan de heer W. Veerbeek, mede werker van de afdeling Beveili ging/Brandweer, een beloning toegekend van 1.500, Het bedrag werd 17 oktober j.l. in het bijzijn van het lid der direc tie, de heer ir. B. Wilton, uitge keerd door de heer H. Roozen- daal, hoofd van de afdeling Be- drijfsdienst. De heer Veerbeek werd beloond voor zijn vinding in verband met water-aansluitingen aan boord van aan de werf liggende sche pen. Deze betekent niet alleen een financiële besparing, maar levert eveneens een aanzienlijke tijdwinst op. Gebruikelijk was het om van de wal af via diverse aansluitpun- ten slangen naar het schip te voeren. Thans is voorzien in een tankje met een aantal aanslui tingen, dat aan boord wordt op gesteld. Het krijgt via één grote slang water toegevoegd. Er is in meters uitgedrukt minder slang nodig, met minder risico van doorsnijden of lek stoten etc. Bovendien heeft het tankje ook twee aansluitingen voor zeer dunne slangen, voor die mede werkers aan boord, die op een bepaalde plaats slechts een ge ringe hoeveelheid water nodig hebben. Nog een voordeel is, dat er nu aan de wal een aantal aansluit- punten vrij blijft, wat in geval van een eventuele brand, waarbij di verse spuiten ingezet moeten worden, een snellere koppeling mogelijk maakt. Ook 's winters kan van de nieuwe methode gebruik worden ge maakt. Aan het tankje is een af tapkraan gemaakt om bevrie zing van de inhoud te voor komen. De beloning is de op één na hoogste ooit door de Ideeën buscommissie toegekend. De afdeling brandweer zal de tankjes, slangen enz. in de toe komst onder haar hoede krijgen. 19

Wilton Fijenoord Nieuws | 1972 | | pagina 21