„Verdriet sterkt een mens achteraf" Ir. B. Wilton bij jubileumviering Geschenk onder couvert „Eigenlijk ben je er pas, wan neer je er niet meer bent". Deze schijnbare tegenstelling met haar enerzijds grappige effect had een dubbele bodem. Want tijdens de jubileumviering in de kantine Hoofdkantoor op 29 sep tember jl. gaf het lid der directie, de heer ir B. Wilton, anderzijds hiermee een diepere achter grondgedachte aan. „Als je tijdens je jubileum terug blikt, hoop je toch, dat de nare herinneringen zijn verzacht. Na tuurlijk zijn er van die dingen, die je nooit meer vergeet. Toch heeft een ieder in het leven zijn verdriet te dragen. Achteraf voel je je dan gesterkt. Op zo'n mo ment denk je, dat je er bent, maar dan volgt er prompt weer een tegenslag". Door deze beschouwelijke be nadering kwam hij tot in de aan hef vermelde uitspraak. Maar niet dan nadat hij eerst een ieder had welkom geheten en in het bij zonder de echtgenotes. „Zonder uw vrouwen bent u eigenlijk in compleet". Speciale aandacht vroeg hij voor de jubilaris met 40 dienstjaren, de heer P. van Gel deren, die later uit zijn handen de ere-medaille in zilver beho rende bij de orde van Oranje Nassau mocht ontvangen. De heer Wilton („ik heb bewon dering voor de sympathieke wij ze, waarop onze Landsvrouwe haar taak verricht en met welk uithoudingsvermogen I") vond, dat er niet zo heel veel in die veertig jaren is veranderd. „In die tijd studeerde ik nog. Wij wa ren - net als nu de jeugd - overal tegen, al protesteerden wij niet. We sjokten toen veel over de markt: je reinste Ster-reclame life Hoe die sigarenmaker sigaren voor drie cent aan de man brachtHet verschil is, dat nu de reclame in je huis kamer wordt gebracht en je een vloeibaar wasmiddel wordt aangepraat. Nee, zo heel veel is er niet veranderd." Meerderheid Maar serieuzer: „U vertegen woordigt een stille meerderheid. De jubilarissen zijn als het ware het zout in de pap. Dat is zeer belangrijk. Een maaltijd zonder zout is niet te eten, maar heeft u al eens op een menu zien staan: ...het zout is geleverd door firma X Dat houdt ech ter weer niet in, dat ik u met een vaatje zout wil vergelijken. We moeten de dingen niet overdrij ven: wij drijven niet alléén op de jubilarissen, maar op het werk, dat op zijn beurt weer door de stille meerderheid wordt gedra gen." Hij ging voorts in op het houden van toespraken. „Ik heb er wel Een kleurige ruiker 1

Wilton Fijenoord Nieuws | 1972 | | pagina 3