Talrijke felicitaties eens moeite mee. Op het bedrijf komen wel eens moeilijkheden en spanningen voor, waarover we vandaag niet zullen praten. Maar in zo'n situatie is het erg moeilijk een toespraak te hou den. Daarom - indien men zich afvraagt: wat meent hij van wat hij zegt - kan ik u verzekeren, dat ik er echt van te voren over loop te piekeren." Intenser De heer Wilton tipte ook het werk in RSV-verband aan. ,,We werkten al samen met onze col lega's. Die samenwerking is nu alleen intenser geworden. Toch typisch, dat verschillende be drijven, die hetzelfde werk doen, een verschillende aanpak heb ben. Maar ja, je hebt nu een maal Feyenoord en Ajax En over de opbouw van het be drijf: „U heeft met u allen een stukje gezicht aan WF gegeven. Niemand heeft dat individueel gedaan; het is gezamenlijk ge beurd en diep in ons hart zijn we er trots op. Dat we ook wel eens kritiek hebben, is niet erg. Kritiek leidt vaak tot een goede middenweg." Met enige scherts gaf hij fijntjes zijn mening over enkele tegen woordige toestanden. „Onple zierige dingen draag je als iets belangrijks mee. In mijn groen tijd werd je kaal geschoren. Maar ja - werd toen berustend gezegd - waar hersenen zijn, kan geon haar zitten. Als dat waar was, waar moet het dan in de toekomst heen? Moet je van- daag-de-dag eens om je heen kijken...! Bovendien klopt die opmerking niet: pure discrimi natie. Want vrouwen hebben al tijd lang haar gedragen Zijn ze soms onintelligenter?" De speelse spot riep in de zaal enig gnuiven en gegrinnik op. Boerenboot De grappen werden in de per soonlijke toespraken eveneens gebruikt om de ongedwongen sfeer te handhaven. „U ging toen nog met de boerenboot. Nee, dat was geen boot voor boeren, kom nu En meteen de vak- trots strelend: „Tja, zo'n stille medewerker op de achtergrond. Niets zeggen en ineens was de badkamer van dat passagiers schip betegeld". De vrije-tijdsbesteding sprak hem ook aan. „Helemaal naar Turkije op de motorfiets. Weet ik een leuk mopje over, kent u het al(Mopje wordt nu in diverse huiskamers smakelijk opgedist!) „En u doet aan kos tenbewaking, zeer belangrijk". Met de wijsvinger naar het ge schenk onder couvert: „Maar boek hiervan niet te veel weg?" Belangstellend tot iemand, die zijn vrije tijd voor EHBO ge bruikt: „Nog met de verband- trommel naar Ajax-lndependien- te geweest? Maar serieus: zorg voor de medemens is een goed ding." Een echtpaar met zang als hobby hoorde: „Mevrouw u heeft hem zingend door het le ven gebracht, maar zingt-ie in bad ook Begrip voor de af deling onderhoud drukte hij als volgt uit: „Een moeilijke zaak: leverancier zijn van je eigen collega's". Een ander echtpaar bewonderde hij vanwege hun opvang van moeilijkheden op gezondheidsgebied. „En toch weet u het samen goed te 2

Wilton Fijenoord Nieuws | 1972 | | pagina 4