Nieuwe magneet kraan in Scheepsbouwloods Periodiek verslag van de kommissie Milieuzaken Modernisering en mechanisering in de scheepsbouw heeft ertoe geleid, dat de afdeling Nieuw bouw onlangs een magneet kraan heeft aangeschaft voor de Scheepsbouwloods. Daartoe is eerst een nieuwe kraanbaan aangelegd boven de Telerex-brandsnijmachines in de E-hal. Op deze nieuwe baan rijdt nu een I2V2 tons magneetkraan. De bestaande baan heeft men gehandhaafd voor een lichte bovenbaan. Voor de nieuwe kraanbaan, die zowel de A- als de G-hal door steekt, zijn 44 heipalen van on geveer 21 meter lengte de grond ingeslagen. Met de nieuwe kraan kunnen platen sneller en efficiënter ge transporteerd worden. RIJN-SCHELDE-VEROLME nieuws van de partners De Kon. Maatschappij „de Schel de" ontving van de Provinciale Zeeuwse Energie-Maatschappij de order voor een stoomketel installatie met een stoomproduk- tie van 590 ton/uur. De installatie is bestemd voor de uitbreiding van de centrale Bors- sele met een opwekkingseenheid van 190 MW en is identiek aan de ketelinstallatie, die in 1971 door „de Schelde" aan dezelfde opdrachtgever werd geleverd. Oplevering van de installatie zal in de loop van 1975 plaats vinden. Met deze order is een bedrag van bijna 25 miljoen gulden ge moeid. In de eerste plaats moet vermeld worden, dat de oude naam „Kommissie Afvalwater W.F." vervangen is door „Kommissie Milieuzaken". Dit gebeurde om praktische re denen, omdat het werkterrein van de kommissie nu naast wa terverontreiniging ook bepaalde facetten van luchtverontreini ging, afvoer van vast afval en de afvoer van vloeibare- en vaste chemische afvalstoffen omvat. In het vorige verslag werd in het kort aangegeven welk werksche ma de kommissie voor ogen staat en welke maatregelen er reeds getroffen zijn. Het is de bedoeling, dat wij u regelmatig van onze vorderingen op dit ter rein op de hoogte houden. Aktuele zaken 1) Afvoer van gebruikt zoutzuur van de verzinkerij. Er is een verantwoorde afvoer- mogelijkheid gevonden voor het afvalzoutzuur van onze ther mische verzinkerij. Dit afval- materiaal kan door een verf- pigmentfabriek in Limburg ge bruikt worden in haar produktie- proces. U kunt dan ook regel matig een 16-tons tankauto bij de verzinkerij zien staan. Achter de verzinkerij zijn 2 buffertanks geplaatst met een totaal-kapa- citeit van ca. 30 m3 afvalzuur. Afvoer van gebruikt zoutzuur uit schoonmaakgebouw M.F.I. Deze metaalhoudende verdunde zoutzuurbeits wordt door der den op milieuhygiënisch verant woorde wijze ontgift. Het bij dit proces ontstane metaalhydro- xide-slib wordt metallurgisch behandeld (recycling van me talen). 19

Wilton Fijenoord Nieuws | 1972 | | pagina 21