r i i* Activiteiten in het bouwdok deling moeten begeleiden? Het feit dat Van Dieren niet bij de bespreking aanwezig was is natuurlijk een foute zaak. Dat mag daarentegen nog geen aan leiding zijn Pietersen aan zijn lot over te laten. Als Pietersen zich komt melden, zal Van Dieren hem een gesprek toe moeten staan en even in het verleden moeten graven naar enige informaties omtrent de persoon rond de naam Pieter sen. Van Dieren leert hierdoor Pietersen iets beter kennen. De informaties, die hij denkt no dig te hebben, zou hij kunnen inwinnen bij de oude baas van Pietersen. Ook bij de baas van de produktieafdeling, die opge heven is (mits deze baas nog in dienst van het bedrijf is). Als ik het voor het zeggen had, zou ik Pietersen een gecombi neerde taak geven. Bijvoorbeeld door hem mee te laten draaien in de produktie en de onder houdswerkzaamheden te laten verrichten als er storingen op treden. Van Dieren had nog eens met de personeelschef moeten onder handelen en bij hem zijn voor stellen op tafel moeten leggen. Dit laatste moet hij juist doen om Pietersen niet de gedachte te laten krijgen dat deze een minder soort werk moet gaan doen. Bij zijn overige personeel, de toekomstige collega's van Pie tersen, zal hij het aanvaardbaar moeten maken, dat het salaris van Pietersen iets hoger ligt dan de overige salarissen. Als de personeelschef akkoord gaat met zijn gedachtengang (en ik zie niet in wat de bezwa ren zouden kunnen zijn), moet hij Pietersen op de juiste wijze introduceren op zijn afdeling. Van Dieren moet even zijn ove rige personeel bijeen roepen en hun hun nieuwe medewerker voorstellen. Hij moet een korte omschrijving geven wie Pieter sen is en wat zijn taak wordt. Van Dieren moet Pietersen erop wijzen dat er van hem verlangd wordt dat hij zich aan zal passen en zich acceptabel maakt. Wederzijds begrip is het eerste vereiste voor een goede samen werking. Naar mijn mening heeft Van Dieren behoorlijk gefaald. Hij heeft niets aan de begelei ding gedaan en vond het zelfs nodig Pietersen belachelijk te maken. Hij deed dit door in het openbaar tegen hem uit te va ren. Als een baas zo handelt, vraagt hij om moeilijkheden. Er wordt een probleem geschapen dat om een oplossing vraagt. Dat brengt mij naar vraag no. 4: Hoe moet het probleem nu wor den opgelost? Zoals het probleem nu voor ons ligt, is het niet eenvoudig er een oplossing voor te vinden. Ik neem aan dat er geen andere mogelijkheden zijn dan dat Pie tersen toch weer terug moet naar Van Dieren. Er wordt in het llllillillllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll'll"'l'>"l"lll"l"'""""""""" 22

Wilton Fijenoord Nieuws | 1972 | | pagina 24