Personalia de O.R. mededeling doen van de bereikte resultaten en de te on dernemen acties. g) Ook voor de Kleine Commis sie is een periodieke vergader cyclus vastgesteld. Te beginnen 24-10-1972, ééns per 14 dagen. h) Na de hervatting op dinsdag middag deed de voorzitter eerst nog mededeling dat besloten was om ook dit jaar alle perso neelsleden in de gelegenheid te stellen zich tegen de griep te laten inenten (17 november). Regeling vergoeding studiekos ten: Over de uitvoering van deze regeling wat betreft de indie ning en route van de aanvraag formulieren voor bepaalde stu dies, bleef er verschil van me ning tussen directie en onder nemingsraad. De directie meen de, wat het onderhavige punt betreft, toch met de regeling in deze vorm het lopende seizoen te moeten gaan werken. Aan de hand van de ervaring die daar mee wordt opgedaan, zal de Commissie Studiefonds dan een advies uitbrengen. De regeling als zodanig, zal aan het personeel bekend gemaakt worden. Punt 6 van de agenda betrof de invoering C.A.O.-C., wat o.a. in houdt, de invoering van het func tieclassificatiesysteem voor be ambten en aanpassing van een aantal bedrijfsregelingen zowel voor handarbeiders als beamb ten. De techniek van het functie classificatiesysteem als zodanig is gegeven, hierover behoefde niet gesproken te worden. In de vergadering van 16 oktober werden enige hoofdstukken van een concept-personeelsboekje „Nieuw Salarissysteem" doorge nomen, daarnaast een beoor delingsregeling en wijzigingen van enige bedrijfsregelingen zo als: karweiregeling, regeling bij pensionering, mindervaliden- regeling. De ondernemingsraad meende zich nader rekenschap te moe ten geven van de strekking en betekenis van één en ander en deed dit in een informele ver gadering 's morgens 17 oktober. In de formele ondernemings raadvergadering van 17 oktober 's middags werden aan de hand van de voorbesprekingen, de op en aanmerkingen namens de raad naar voren gebracht. Wat betreft de functieclassifi catie voor beambten betroffen deze: 1. betiteling van een aantal functies vallende onder ba- zenfuncties; 2. naast de beroepsmogelijk heid betreffende de functie omschrijving, werd wenselijk geacht, de mogelijkheid aan te geven om in beroep te kunnen komen tegen de klas sering van de functie (d.w.z. indeling in de functiegroep). Wat betreft de beoordelings regeling volwassenen, die be trekking heeft op het toekennen van afwijkende periodieken - naar boven en naar beneden - zowel als op het beoordelen van nieuwe werknemers, meent de raad: 1. Nog eens te moeten onder strepen zijn bezwaren tegen de beroepsprocedure van een beoordeling (die conform is aan die voor jeugdigen) reeds eerder dit jaar naar voren ge bracht. 2. De OR zou de begrenzing van de toegestane afwijkin gen in beoordeling, beneden normaal, voor kleine een heden dan hoofdafdelingen willen laten gelden. 3. Tevens werd kennisgeving gevraagd van de instructies die betrekking hebben op de beoordeling. Bij de harmonisatie van de vakantierechten, krachtens C.A.O.-C, geeft de OR de direc tie in overweging de vakantie rechten van de lagere functie groepen op te trekken naar die van de hogere functiegroepen. Betreffende het concept Karwei- werkregeling meent de OR, dat hiervoor andere voorstellen ge maakt moeten worden. Het concept „Mindervalidenre- geling" verdient voor de raad na dere bespreking en overweging. Het voorstel tot intrekking van de regeling uitkering bij einde dienstverband (bij pensionering) voor handarbeiders werd door de OR afgewezen, op basis van harmonisatie, in de toekomst ook voor beambten te laten gel den, wellicht tot een bepaald maximum. De afwikkeling van de vakantie rechten voor handarbeiders, bij pensionering, zal met ingang van 1973 in alle gevallen conform de C.A.O. geschieden. Onderwerpen, die er aanleiding toe geven, zullen in een volgen de vergadering weer aan de or de komen. In de rondvraag werden aan de orde gesteld: 1. Een voorlichtingsboek voor leden van ondernemingsra den. 2. Een eventuele mogelijkheid van halve snipperdagen. 3. Over belastingnavorderingen op premies volksverzekerin gen. 4. Een voorstel, uit het perso neel, om de bijdrage-over- lijdensuitkering te verhogen. 5. Over de verbouwing van de Garage. 6. De onoverzichtelijkheid van het telefoonboekje. Zo mogelijk zal één en ander on der ogen worden gezien. De Kleine Commissie. In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd is op onderstaande data eervol ontslag verleend aan: A. H. v.d. Wijgaart dokverhaler 17-11-1972 A. Kuiper kraandrijver 17-11-1972 M. de Klerk Assistent walkapitein Vaartuigendienst 30-11-1972 A. Bezemer Archivaris, Centraal Archief 30-11-1972 5

Wilton Fijenoord Nieuws | 1972 | | pagina 7