een verhelderend beeld, ook voor onszelf Bedrijfsjournaal 1972 De heer Wilton spreekt een welkomstwoord tot de talrijke aanwezigen In een stampvolle De Doe len in Rotterdam is maan dagmiddag 12 februari 1973 het Bedrijfsjournaal 1972 in première gegaan. De 21ste jaargang werd toen vertoond aan de gepensioneerde me dewerkers van ons bedrijf. Zij werden welkom geheten door de heer ir B. Wilton. Dezelfde avond richtte de heer ir O. J. van der Vorm zijn welkomstwoord tot de actieve medewerkers van ons bedrijf. De avondvoorstelling werd 19 februari jl. herhaald. De heer Wilton opende deze avond. Beide directieleden wezen op het feit, dat de voorzitter van de COMBOF (Commissie Bij stand Op Filmgebied), de heer C. Keyzer, wegens het in de loop van dit jaar berei ken van de pensioengerech tigde leeftijd, uit de commis sie zal treden. Zij spraken hun erkentelijkheid uit voor het vele werk, dat hij heeft verricht voor het Bedrijfs journaal. De heer Wilton heette naast de oud-WF'ers ook welkom de burgemeesters van Epe en Hilvarenbeek en de voor zitter van de Stichting Va kantiecentrum Heidebad, de heer Th. A. W. Ruys. Rustpunt Het Bedrijfsjournaal mag er weer zijn, zoals elk jaar. Het is een rolprent geworden met het accent op wat meer so ciale aspecten, althans op die zaken, die het leefklimaat in een werkgemeenschap veraangenamen. Een rust punt in de drukke, alledaag se beslommeringen. Wij doe len op het vangen door de heer De Wit's camera van beelden uit Heidebad met het aantrekkelijke nieuwe zwembad, het uitstapje van de Harmonie naar Antwerpen en het Vormingscentrum in Hilvarenbeek. Maar de filmer heeft ook be grepen, dat dit alles niet mo gelijk is zonder productie. Die wordt getoond en belicht vanuit een artistieke hoek: spiegelend licht op kolkend water met amechtige sleep boten, die hun zware last ploegend voortsjorren. Zeer imposant. Mens Daar is ook die hele grote schroef, haast strelend be handeld door een mensen hand. Onbewust laat de heer De Wit hiermee het instru ment zien, dat de mensheid zo ver heeft gebracht: van houten speer en stenen bijl naar mammoettankers, assen en kranen. Hij toont ook de mens bij het water: zijn element. En mach tige deining bij de gladde stapelloop van één der drie Sea-Land voorschepen. Als contrast volgt voorzichti ger "geplons" in de verzin- kerij, waarin de mens zich aan de omstandigheden aan past door het dragen van een masker. Daar wordt ui terst secuur met diverse ba den omgegaan. Humor De filmer grijpt ook de kans voor een humoristische op vatting: een kwieke plons van de glijbaan in het zwem bad te Epe toont een andere uitleg van het woord baden dan in de verzinkerij geldt. Maar de mens blijft centraal staan. wachten op een bakje troost

Wilton Fijenoord Nieuws | 1973 | | pagina 13