m.t. «Hallanger» m.s. "Tekoa" In de nacht van 30 januari jl. werd het Botlek-gebied op geschrikt door een daveren de explosie. De ontploffing bleek aan boord van de Noorse motor tanker "Hallanger" te zijn. Het schip lag in de Botlek schoon te maken na een la ding chemicaliën gelost te hebben. Bij dit ongeluk zijn helaas twee mensen van de beman ning om het leven gekomen. De "Hallanger" was bij Wil- ton-Fijenoord geboekt voor een zogenaamde verkoop- dokking, waarna het schip aan nieuwe eigenaren zou worden overgedragen. Na het schoonmaken kwam de gehavende tanker aan on ze werf voor het opnemen van de schade die, zoals uit de foto's blijkt, van zeer gro te omvang is en waarop door veel werven uit Europa werd ingeschreven. Inmiddels is de opdracht tot repareren aan WF gegund. De rederij en verzekering oordeelde het gewenst, dat in verband met o.a. tijdsbe sparing, de nieuwe midden sectie bij de Lisnavé-werf zal worden gebouwd. kHSER Verleden jaar werd door ons een grote roer-reparatie uit gevoerd aan het Engelse m.s. "Tekoa" van de P. O. Van de rederij, de P. O. General Cargo Division in London, ontvingen wij op 31 januari jl. een dankbetuiging die wij u niet willen onthou den en welke, vertaald, als volgt luidde: "Ik maak van de gelegenheid gebruik om Uw bedrijfslei ding, voorlieden en alle an dere medewerkers zeer har telijk te bedanken voor hun medewerking alsmede voor de snelle en doeltreffende wijze, waarop de reparaties in dit noodgeval werden uit gevoerd." Hoogachtend, P. Dobbie Maintenance Manager

Wilton Fijenoord Nieuws | 1973 | | pagina 16