I 15 Vorming en opleiding Valk. Vereniging De Bedrijfsschool en Heidebad Enkele honderden vacantie- plannenmakers bij Wilton- Fijenoord hebben het oord Heidebad hoog op hun lijstje staan. Werd de bestaande outillage van Heidebad in 1972 uitge breid met een prachtig zwem bad, nu heeft de bedrijfslei ding het oog gericht op de interieurs van de huisjes. De Bedrijfsschool heeft de opdracht ontvangen om tien tallen grote en kleine hang- legkasten te maken, die in het komende seizoen de in terieurs zullen moeten ver fraaien. De leraar'Scheepsbeschieten, de heer Kegel, is reeds enige maanden in de weer om met zijn leerlingen de bestelde hoeveelheid klaar te maken. Ook zullen een tiental tafels voor het terras worden ver vaardigd. U ziet, Heidebadgangers, de bedrijfsleiding van uw vacan- tie-oord maakt reeds de voor bereidingen, de Bedrijfs- schoolleerlingen zorgen voor de uitvoering en u hoeft al leen nog maar het aanvraag formulier in te vullen. „Good luck" met de loting! De Bedrijfsschool en de Inhabé. Het is al weer twee jaar ge leden, dat de Industrie- en Handelsbeurs in Schiedam werd gehouden. De organisatoren hebben be sloten om in april a.s. weder om een beurs te houden. Gezien het succes van de vo rige beurs en de wijze, waar op de W.F.-Bedrijfsschool daar haar aandeel in had, is de school weer uitgenodigd om deel te nemen met een „werkende" stand. De bedrijvigheid in de W.F.- stand, kenmerkend voor de Bedrijfsschool, trekt altijd veel belangstellenden, ouders die informatie voor hun 15- jarige zoon of dochter willen hebben, de technici, die in de werkende leerlingen zich zelf weer herkennen, maar dan enige tientallen jaren ge leden, en de vaders en moe ders, die hun zoons aan het werk willen zien. Het opzetten van de stand zal weer veel werk betekenen, maar we zullen Schiedam en omstreken gaarne laten zien, waartoe leraren en leerlingen van de school in staat zijn. Komt u ook? De Bedrijfsschool en u. Ondanks de bijna 50 jaren Wilton - Fijenoord - Bedrijfs school, de bijna 3000 diplo ma's die in die tijd werden uitgereikt en de vele honder den opgeleide leerlingen, schijnen er toch nog mensen te zijn, die de Bedrijfsschool nog niet kennen. Maar als uw zoon of dochter, ja zij ook, de leeftijd van 15, 16 of zelfs 17 jaar heeft be reikt, dan moet u de oplei dingen kennen die de Be drijfsschool voor uw kind heeft ontwikkeld. Voor de jongeman, die altijd al in de techniek wilde en voor de jongen, die het nog niet zo ziet zitten, de vent met het L.T.S.-diploma of met een gezonde vooropleiding op L.A.V.O., L.E.A.O. of M.A.V.O., voor al deze jongelui is er een technische opleiding op onze Bedrijfsschool met keu ze uit een 12-tal vakrichtin gen. De technische vaardigheden worden ontwikkeld, maar ook aan de vorming en het onder wijs wordt op bijzondere wij ze aandacht besteed. Eigen lijk is het overbodig te noe men, dat het Vormingscen trum in Hilvarenbeek hier een grote rol speelt. Ouders, u kunt elke werkdag met uw kind naar de school op de werf komen om infor maties, inlichtingen etc. te krijgen over de gehele oplei ding. En als u geen kinderen in de genoemde leeftijdsgroep heeft, maar u heeft dit gele zen, of u kent de Bedrijfs school uit eigen ervaring, mag u dan nog zwijgen te genover uw kennissen, die wel kinderen van 15 tot 18 jaar hebben? Wij dachten van niet! Onder het toeziend oog van de leraar bijna massa-productie Dus ook uw vrienden en be kenden zijn hartelijk welkom en wij zullen hun met genoe gen alle feiten geven en hun de Bedrijfsschool laten zien. Bijna 50 jaar Bedrijfsschool- onderwijs, de moeite waard, dit verder te vertellen! over de sportzaal van de Bedrijfsschool, hetgeen weer een pluspunt is ten opzichte van onze niet zo beste akkommodatie. Mocht bovenstaande infor matie u wel aanspreken kom dan eens bij ons kijken of praat eens met één van onze bestuursleden. Ook als u geen zin meer mocht hebben in aktieve sportbeoefening dan zijn er altijd nog zaken waar veel plezier aan te be leven valt, zoals het leiden van onze nog steeds groeien de jeugdafdeling of in een bestuurlijke' funktie. Het ligt in onze bedoeling weer regel- WF-Handbal vraagt uw aandacht. Ja inderdaad, u hebt het goed gelezen, WF-afd. Handbal be staat nog steeds en is spring levend. Na enige moeilijke jaren heb ben we de stijgende lijn weer te pakken en dat is een goe de zaak. Omdat wij menen dat voor een goede zaak best wat publiciteit gemaakt mag worden leek ons een artikel in dit blad de aangewezen weg u onze vereniging weer wat beter te laten leren ken nen. WF-Handbal is een ver eniging waar naast een ge zonde sportbeoefening de gezelligheidsfaktor een be langrijke plaats inneemt. Momenteel is het ledenbe stand 170. Opgedeeld in 80 senior-, 30 junior- en 60 adspirantleden. Hiermee spe len we met zowel heren- als damesteams in de veld- en zaalhandbal-competitie van het N.H.V. Het eerste dames- en heren team komen uit in de 3e klas district West. Voor de veldh.balcompetitie spelen we onze thuiswedstrij den op het veld gelegen voor de Bedrijfsschool waar we ook een (te) kleine houten keet als kantine in gebruik hebben. Voor de trainingen hebben we de beschikking

Wilton Fijenoord Nieuws | 1973 | | pagina 17