OK-tanker werd "Okturus" gedoopt ir O. J. van der Vorm "OK staat voor kwaliteit "In onze hedendaagse we reld doet zich de neiging voor tradities te vergeten in ruil voor demonstraties, en inhoudsvolle gebaren schij nen te verdwijnen in ruil voor provocaties. Als die tendens echt waar is, ben ik blij te kunnen vaststellen, dat hier velen bijeen zijn om een oude traditie te steunen.." Met deze uit zijn toespraak gelichte zinsnede gaf het lid der directie, de heer ir O. J. van der Vorm, onder andere het belang van de doop van een schip aan. Hij deed dat op 26 januari jl. in de Kanti ne Hoofdkantoor, waar een sfeervolle receptie was be legd in verband met de naamgeving van de eerste OK-tanker, de "Okturus". Doop De voor OK Oljekonsumen- ternas Förbund gebouwde motortanker was even te vo ren gedoopt door mevrouw Signe Linderot, echtgenote van één der directie-leden van de rederij. Dat ging ge paard met enige Zweedse zinnen en een knallend stuk slaande fles champagne op de boeg. Een door vele ge nodigden en medewerkers (ook aan boord) gadegesla gen charmante aangelegen heid. Vóór dit moment had mejuffrouw A. v. d. Spek de doopster een fraai handbou- quet overhandigd. De heer Van der Vorm merk te later op: "Het is jammer, dat u de spanning van een tewaterlating heeft moeten missen. De "Okturus" is niet van één van onze hellingen gegleden, maar zij is ge bouwd in het bouwdok, waar in gelijktijdig twee schepen kunnen worden gebouwd. Er wordt daar al hard aan het zusterschip gewerkt". Identiteit Hij wees, mede namens zijn collega's, op het belang van de naamgeving. "Daardoor krijgt een schip zijn eigen identiteit". Zo'n schip is het resultaat van de gecombi neerde krachtsinspanningen van honderden mensen. Op dat grotere werkverband ging hij nader in. "Mensen van zowel de zijde van de rederij als van de werf met uiteenlopende beroepen en capaciteiten of hoedanighe den en ook van verscheide ne nationaliteiten werken voor hetzelfde doel: een goed gebouwd schip. Een schip, dat in staat moet zijn De doopster, mevrouw Linderot, en de heer Van der Vorm tijdens het plechtige moment de zeeën te bevaren om zijn speciale vracht te vervoeren ten bate van het welzijn van de mens". O.K. Met een grapje, waarachter een ondertoon van ernst klonk, maakte hij een woord speling op de naam, daar mede de kwaliteit prijzende. "De traditie getrouw hebben de eigenaren een naam ge kozen, beginnende met de letters: OK. Deze zou ik hier willen uitleggen ais de En gelse term O.K., in orde! Die betekenis moet dan slaan op de kwaliteit.die borg moet staan voor een lang en ge lukkig leven van het schip". De heer Van der Vorm ("de Okturus was tot voor even nog zonder naam en zij werd aangeduid met een nummer: 804") merkte op, dat er nu nog veel aan het schip moet gebeuren om het gereed te maken. "Maar dat doen wij met plezier, evenals het werk aan het zusterschip trou wens. Zonder overdrijving kan ik zeggen: we beginnen de smaak pas goed te pak ken te krijgen., met plezier zouden we er nog een paar willen afleveren!" Vriendschap Daarbij wees hij niet alleen op het zakelijke belang, maar ook op de banden van vriend schap, die uit die zakelijk heid kunnen voortvloeien, zo als met de rederij en WF het geval is. In dit verband noem de hij de heer Lundh en diens staf. De heer Van der Vorm vond de "Okturus" geen groot, maar wel een speciaal schip. Dit door de vele ladingtanks, de automatisering aan boord en de sterke verstevigingen in verband met de ijsgang in de Oostzee. "Bij Wilton-Fijenoord bouwen wij altijd met genoegen bij zondere schepen, hoewel er bij Ftijn-Schelde-Verolme

Wilton Fijenoord Nieuws | 1973 | | pagina 3