2 vaartuigen van allerlei kali ber gebouwd kunnen wor den: van kleinere tot zeer grote". Hij dankte allen, die zich voor de bouw hebben inge zet, ook de mensen van de toeleveringsbedrijven en de classificatiebureaus en vele anderen. "Zij zijn belangrijke schakels in die grote mense lijke en technische keten, die tenslotte voor een gereed- product zorgt: in dit geval een schip". Geschenk Belangrijkste gegevens: Lengte o.a.: 187,60 m; UI.: 178,30 m; Breedte: 26,20 m; Holte: 13,50 m; Ontwerp diepgang: 34 ft; Overeenkomstig draagvermo gen: ca. 30.000 ton; Toespraak van de heer Holmberg Na zijn complimenten aan Mevrouw Linderot gemaakt te hebben, overhandigde hij haar als stoffelijk aandenken een fraaie armband. Hij dank te de rederij voor het in Wil- ton-Fijenoord gestelde ver trouwen en hoopte op be stendiging van de jarenlange goede relatie, ook in het vlak van de reparatie. Mevrouw Linderot vond het geweldig de doop te hebben mogen verrichten. "Ik wilWil- ton-Fijenoord bedanken voor de grote eer hier het schip een naam te hebben mogen geven. Met dit geschenk ben ik erg blij en ik hoop, dat de "Okturus" een zeer gelukkig leven zal hebben". V.l.n.r. mevrouw Van der Vorm, mevrouw Linderot, mevrouw Wilton en de heer Keyzer tijdens het tekenen van het gastenboek "Know-how" Het lid der directie van OK Oljekonsumenternas För- bund, de heer H. Holmberg, maakte een grapje tegen de doopster. "Beste Signe, je hebt het voortreffelijk ge daan.. Je zou dit 187 meter lange schip tenslotte nog met die fles hebben kunnen missen!" Zich tot Wilton-Fijenoord richtend, maande hij tot spoed. "De vrachtenmarkt ontwikkelt zich gunstig; er komt steeds meer aanbod. Daarom hebben wij haast. Ik hoop, dat onze WF-vrienden die haast zullen begrijpen en zich ook voor ons willen haasten. Ik weet zeker dat dat lukken zal, want hier in Schiedam bezit men een gro te "know-how", waardoor ook schepen van hoge kwa liteit snel worden afgeleverd. Ik zie nu al uit naar de doop van het zusterschip in juni a.s.. Het Zweedse gezelschap tijdens de receptie Technische gegevens De technische gegevens van het schip zijn: De motortanker "Okturus" is de eerste van twee zuster schepen, geschikt voor het vervoer van allerlei oliepro- dukten (van "petrol to heavy oil") en is bestemd voor OK Oljekonsumenternas Förbund, Stockholm. De kiel werd gelegd op 17 november 1971. Oplevering van het schip zal geschieden in april 1973. De bouw geschiedt volgens de voorschriften van Det Norske Veritas en die van de Zweedse Scheepvaartinspec tie. Het schip - dat onder Zweed se vlag zal varen - is ver sterkt voor navigatie in ijs.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1973 | | pagina 4