"Werken in grote groep schenkt voldoening" ir B. Wilton: 6 "Wij zeggen altijd: er zijn twee moeilijke momenten voor de medewerkers bij WF. Dat is een jaar na het in- dienst komen en vijf jaar er na. Lukt het niet in het eer ste jaar dan vertrekt de nieu weling onmiddellijk. Heeft ie mand het vijf jaar met strub- belingen-en-al uitgehouden dan is "het een blijvertje.." Het lid der directie, de heer ir B. Wilton, vergeleek op de ochtend van 26 januari jl. in de kantine Hoofdkantoor tij dens zijn toespraak tot de ju bilarissen een jubileum met een soort van huwelijk. "De meesten onder u zijn nu 25 jaar bij Wilton-Fijenoord. Dat leek me vroeger een on afzienbare tijd, tot ik zelf ju bileerde. Twee van u zijn hier echter al 40 jaar: de he ren T. van Toor en J. L. Schouten, een hele tijd, 40 jaar!" Mentaliteit Hij entte zijn toespraak be halve op het verleden ook op de actualiteit. "Laatst zag ik een oud WF-mesje met het Franse passagiersschip de De heer T. van Toor en echtgenote "Paris" erop. Dat schip repa reerden wij vroeger een paar keer, omdat wij dat zo goed en snel konden en omdat wij een geschikt dok hadden. Die mentaliteit heerst hier als het erop aankomt nog steeds. Kijk maar naar dat grote haast-karwei aan de "Roy Maersk" (284.500 dwt), onlangs bij ons aan de werf. Dat is weer fijn ouderwets gelukt. Die mentaliteit dan ken wij mede aan u; u heeft meegewerkt aan het laten ontstaan van deze geest in het bedrijf. U drukt mede een stempel op onze bedrijfs- gemeenschap". Veranderingen De heer Wilton stond ook stil bij de veranderingen in onze maatschappij. "Vroeger sud derde alles lekker gezapig door, zo in de tijd van Ot en Sien of Pirn en Mien. Dat is nu allemaal anders. Alles verandert en wordt ingewik keld. Als je vroeger nog maar vijftien jaar voor de boeg had, dacht je: 't zal mijn tijd wel uitduren.. Nu gaat alles snel en moet je bijblijven, dat heeft ook zijn positieve kan ten. Ook daar heeft u aan meegeholpen. Evenals aan het werken in grotere ver banden, zoals wij thans in Rijn-Schelde-Verolme ver band doen". Over het verleden, het tijd stip, waarop de meeste jubi larissen in dienst kwamen, kon hij niet zo veel lichtpunt jes spuien. "Dat zijn van die nare dingen, zo net na de oorlog. Dat zullen we niet in de geschiedenisboekjes kun nen bijschrijven als één van de sociale hoogtepunten van de mensheid". Batterijtje De echtgenotes van de jubi larissen werden niet verge ten. "Allicht niet. U bent de- geen, die het batterijtje weer oplaadt. Er zijn van die da gen, dat uw man vol opge kropte boosheid van zijn werk komt. Als hij dan adem loos na het uitrazen en uit- tieren in een stoel ploft om de krant te lezen, heeft hij alles afgereageerd, maar op u.Dankzij u kan hij de vol gende dag weer met een fris gemoed aan het werk. Ik wil u ervoor bedanken, dat u uw mannen door de moeilijkhe den heen sleept". Gemeenschap De heer Wilton wees voorts op het belang van het ge meenschapsgevoel: "Vroeger was het zo, dat de klemtoon meer op het individu lag. Je had van die figuren, die als het ware dingen gingen zit ten uitvinden. Denk maar aan Edison. Nu vindt niemand meer iets in zijn eentje uit. Dat gebeurt allemaal in een grote groep met gezamenlij ke inzet en inspanningen. Zo'n grote groep vormen wij hier bij WF.Dat werken met meerdere mensen aan één karwei schenkt voldoening..." Hierna reikte hij namens de burgemeester van Vlaardin- gen de door de Koningin toegekende ere-medaille in brons behorende bij de orde van Oranje Nassau uit aan de heer T. van Toor. Bloemen voor de jubilarissen De heer Wilton spreekt de heer Leeuwangh toe

Wilton Fijenoord Nieuws | 1973 | | pagina 8