Jeugdorkest kreeg bezoek uit Amerika 15 "Mogen wij die mooie WF- wimpel meevoeren tijdens het maken van marsen in Ame rika?" De dirigente van de Massena High School Band, mejuffrouw Nora H. Arquet, keek vragend in de richting van de ere-voorzitter van de Harmonie WF, de heer ir B. Wilton. Die knikte op die zon dag van de 17de februari jl. zeer instemmend. Dat gebeurde in het nieuwe domein van de Harmonie in ons pand aan de Nieuwe Waterwegstraat, waar het een drukke bedoening was, om dat ons jeugdorkest een Amerikaanse band van de eerder genoemde school ont ving. De Amerikaanse gasten had den om een gezamenlijke repetitie met een Hollands orkest verzocht tijdens hun één-weeks verblijf in ons land. Het verzoek vond een welwillend oor bij onze Har monie. Na het welkomstwoord van de heer Wilton werd er naar stig gerepeteerd onder lei ding van de dirigent W. Vos en de eerder genoemde me juffrouw Arquet, die afwisse lend de dirigeerstok hanteer den. Mejuffrouw Nora H. Arquet en de heer Wilton Wimpel Het gezelschap was reeds toegesproken door het or kestlid Aad van der Zouwen. Mochten de gasten later een WF-wimpel ontvangen: voor het WF-orkest was er een Amerikaanse vlag. En natuur lijk werden er meer geschen ken als aandenken uitgewis seld, zoals een Delftsblauwe bonbonnière en een pla quette. Maar waar het om ging was er ook: verbroedering tussen de jeugd uit beide landen. De jeugd vond elkaar tijdens het musiceren en nog "intenser" gedurende de gezamenlijke maaltijd en latere rondgang over de werf. De jeugd in actie

Wilton Fijenoord Nieuws | 1973 | | pagina 17