3 1972 de vennootschap Inter- fuel B.V. opgericht voor de ontwikkeling, produktie en verkoop van splijtstofelemen ten. Door de Groep zijn de laat ste werkzaamheden uitge voerd voor de proeffabriek van Ultra-Centrifuge Neder land N.V. Mogelijk valt in 1973 het besluit voor de bouw van een nieuwe fabriek voor het verrijken van ura nium in ons land. Door de stijging van olieprij zen en het besluit dat na 1977 in Nederland in bedrijf te stellen elektriciteitscentra les niet op aardgas zullen worden gestookt, zijn volgens het jaarverslag de toekomst mogelijkheden voor de kern energie in Nederland gunsti ger dan enige jaren geleden. Door het lage investerings niveau in de procesindustrie bleven opdrachten voor ma chines en apparaten in 1972 in totaliteit achter bij voor gaande jaren. Met name was de orderontvangst in de sec tor apparatenbouw teleurstel lend. Omdat in voorgaande jaren veel werk werd verkre gen was de bezetting in 1972 nog redelijk; voor 1973 wordt in een aantal afdelingen voor apparatenbouw echter een onderbezetting verwacht. De orderontvangst voor com pressoren, gasmotoren en stoomturbines was bevredi gend. Ook de afzet van ver schillende typen gasafslui- ters ontwikkelde zich gunstg. Verder werd een opdracht ontvangen voor een grote vuilverbrandingsinstallatie voor de agglomeratie Arn hem, alsmede ettelijke orders voor installaties voor riool waterzuivering en voor de behandeling van water voor industriële doeleinden. Gun stige ontwikkelingen deden zich eveneens voor in de sector toeleveringen voor de bouwnijverheid (gestandaar diseerde ramen en puien), centrale verwarmingsradiato ren en koel- en airconditio ningsinstallaties. De totale waarde van de op drachten in portefeuille be droeg per ultimo 1972 rond 3.300 miljoen. Hierbij zijn de reparatie-opdrachten niet begrepen. Deze orderporte feuille is kwalitatief van goed gehalte, aldus het jaarver slag. Destillatiekolom voor Shell Moerdijk verlaat onze afdeling AWB (Apparatenbouw) Eerste schip voor Sea-Land door WF en RDM gebouwd vaart uit voor proeftocht r li--f -f**. -■ -s>- -"-TWtev

Wilton Fijenoord Nieuws | 1973 | | pagina 5