14 Mobiele freesmachine in gebruik Rijn-Schelde-Verolme, Nieuws van de partners Dok I - exit De afdeling Produktie- ont wikkeling van de RDM heeft een luchtgedreven mobiele freesmachine ontworpen, die onlangs door de afdeling Reparatie in gebruik is geno men. Het ingenieuze apparaat is speciaal voor reparatie- werk bestemd, maar kan zo nodig ook in de nieuwbouw- sector uitstekend van pas komen. Met behulp van de machine is freeswerk in alle standen op vrijwel elke gewenste plaats mogelijk. De Repara tie-afdeling van de RDM is ingenomen met de nieuwe aanwinst. Door het zeewater aange taste scheepsonderdelen kunnen nu in een dok machi naal worden behandeld. Voorheen moest dat met de hand gebeuren. Een proviso rische en tijdrovende manier van werken, die de dokperio de van schepen in feite on nodig verlengde. Tot voor kort was er echter geen al ternatief. Het nieuwe apparaat heeft de eerste vuurproef goed door staan. In dok 8 werd een in geteerd vertcaal verbindsvlak van een scheepsroer in an derhalve dag volledig behan deld en dat betekende een tijdwinst van enkele dagen. Voor deze werkzaamheden is de machine oorspronkelijk ook ontworpen. In de nieuwbouw kan de ma chine bijvoorbeeld worden gebruikt om reeds aan boord geplaatste fundaties te be handelen. Indien er van de zijde van de andere RSV- werven belangstelling voor de RDM-machine bestaat, dan kunnen zij desgewenst eveneens over dit apparaat beschikken. Nieuwe aanwinst voldoet goed. Op maandag 9 juli werd ons oudste drijvende dok, Dok I, op sleeptouw genomen om in Joegoslavië een nieuw leven te beginnen. Zes en zestig jaar geleden werd het eerste schip, het s.s. "Ocean" van de Ameri can Petroleum Company in- gedokt in Dok I, dat kort daarvoor overgesleept was van de bouwwerf Messrs. Swan, Hunter and Wigham Richardson in Wallsend on Tyne. Het Wilton-bedrijf beschikte tot dat moment slechts over een dwars- en een langs- helling. Drie jaar na Dok I kwam het kleinere Dok II en in 1915 het Dok I in zijn glorietijd te Rotterdam Dok I aan de Vijfsluizen te Schiedam, kort voor het vertrek 21 mei 1973 (Copyright Koninklijke Marine)

Wilton Fijenoord Nieuws | 1973 | | pagina 16