Bijna 50 jaar Bedrijfsschoolonderwijs, de moeite waard dit verder te vertellen EKSM1EN 1973 H.M.S. "Wilton" gedoopt en beschermd door een griffioen 22 3de leerjaar Mach. Bewerkingen o.l.v. heer Van de Water (I) en heer Scheepsbeschieters met de heer Kegel Sloot (r) Op 14 juli jl. vond op de Britse marinebasis Vernon bij Portsmouth de doopplechtig heid plaats van de Engelse mijnenveger H.M.S. "Wilton". Dit gebeuren werd ook bijge woond door het lid der direc tie, ir. B. Wilton, en zijn echt genote. Eerder schreven wij, dat dit van fiberglas gebouwde schip geldt als een prototype voor de Britse Marine en dat het zijn naam ontleent aan het bij Southampton gelegen plaatsje Wilton. Ook de Ma rinebasis ligt daar in de buurt. Wapen Van het grote gezelschap kregen zes uitverkoren gas ten het wapen aangeboden, dat ook de brug van H.M.S. "Wilton" siert, voorstellende een griffioen. Dit wapen hangt nu in de kamer van de heer Wilton als schatbewaarder, want in de heraldiek stelt dit vreemde beest zoiets voor. Het dier is opgebouwd uit het onder lichaam van een leeuw, de vleugels en de snavel van een gier en als besluit een paar gespitste paarde-oren erop. Afschrikwekkend Deze afschrikwekkende fi guur wordt het eerst ge noemd in de oude sagen van 560 j. v. Chr. en treedt er op als bewaker van het goud in Noord-Europa en bestrijder van mythologische, één-ogige wezens. Ook in Indië komt hij voor en is daar geheiligd aan de zon en tevens schat bewaarder. Een passend embleem dus voor een oorlogsbodem, die bestaande waarden be schermt en verdedigt. De heer Wilton bracht ook 'n bezoek aan Wilton House, een kasteel van de Earls of Pambroke, waar hij de vele kunstvoorwerpen en de be kende Wilton-carpetten be keek. Een van de Pambroke-voor- vaderen haalde op handige wijze Franse wevers naar En geland om de kunst van het vervaardigen van deze kle den af te kijken of althans te imiteren.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1973 | | pagina 24