"Product om met trots aan de wereld te tonen" 1 Ir B. Wilton bij doop "Oktavius": "Onze medewerkers hebben het privilege niet alleen hun eigen werkstuk te zien groei en, maar eveneens het eind resultaat te mogen aan schouwen: het complete schip. In zijn toespraak ter gelegen heid van de doop van de tweede product-carrier voor Oljekonsumenternas Förbund (Stockholm) op vrijdag 28 september jl. vlocht het lid der directie, de heer ir B. Wilton, de beschouwende gedachte van: er komt een heel raderwerk van mensen in binnen- en buitenland aan te pas om tot de verwezenlij king van een schip te komen. Doopster De m.t. "Oktavius" gedoopt en een behouden vaart toe gewenst door mevrouw Mar git Quarfordt, echtgenote van de kortelings gepensioneer de OK-directeur, de heer Quarfordt, is een uitstekend voorbeeld van deze stelling. "Want", merkte de heer Wil ton op, "mijn collega, de heer ir O. J. van der Vorm, wees in zijn toespraak bij de doop van de "Okturus" (zus terschip van de "Oktavius") reeds op die onderlinge sa menwerking van mensen bin nen en buiten het bedrijf. Maar ik voeg daaraan nog de mensen in Zweden toe. Daarbij denk ik vooral aan de vervaardiging van de voortstuwingsinstallatie". Uitdaging Hij vervolgde: "Voor alle af delingen van Wilton-Fijenoord was dit werk een uitdaging, aangezien onze opdracht geefster een schip wenste van een zeer modern ont werp. En met het oog gericht op het uitstekende resultaat, be reikt met de "Okturus", twij felen wij er niet aan, dat ook de "Oktavius" aan alle ver wachtingen zal voldoen". De heer Wilton vergat niet de namens de opdrachtgeef- De "Oktavius" aan de afbouwkade ster optredende heer Lundh en diens staf te noemen in het oplossen van problemen, die zich onvermijdelijk tij dens de bouw voordoen. "Dat lukte tot volle tevreden heid van beide partijen". Ook dankte hij de toeleve ranciers, de inspectie-autori teiten en al die anderen, die onmisbare schakels zijn ge- Mevrouw Quarfordt en de heer Wilton Bewonderende blikken voor de armband

Wilton Fijenoord Nieuws | 1973 | | pagina 3