Personalia 2 De heer Van der Vorm in gesprek met de doopster. Op de achtergrond mevrouw Van der Vorm Mevrouw Wilton bewondert de bloemen weest tijdens de technische verwerkelijking van de "Ok- tavius". De heer Wilton stak tevens een pluim op de hoed van alle WF-medewerkers. "Zon der hun deel kan een derge lijk product niet gereed ko men; een product dat wij de wereld met zoveel trots kun nen tonen! Zij deden hun werk uitstekend". Vertrouwen Dankbaar was hij voor het vertrouwen dat de rederij in WF heeft gesteld, daarbij de hoop uitsprekend, dat de goede relatie al van ver voor deze opdracht daterend, ook in de toekomst op zo'n ste vige basis zal worden voort gezet. De heer Wilton maakte me vrouw Quarfordt een compli ment voor de wijze, waarop zij de doop had verricht. "Tijdens de bouw is het ge ven van een naam bijzonder belangrijk. Vanaf dat moment begint het schip een eigen leven te leiden. De klank van haar naam gaat dan herinne ringen oproepen bij degenen die bij de bouw zijn betrok ken geweest. Die klank gaat dan ook verwachtingen wak ker maken bij degenen, die er in de toekomst op gaan varen. Hierna overhandigde hij me vrouw Quarfordt een fraaie armband als aandenken aan dit gebeuren. Grandioos De doopster zei in haar dank woord, dat door zijn werk in de scheepvaart haar man veel relaties met ons land had gekregen. "Hij ging veel op reis. Soms mocht ik mee, wat heel fijn was. Het is ech ter helemaal een eer voor mij deze doop te hebben mo gen verrichten. Ik hoop dat het schip veel lading zal gaan vervoeren. Met dit ca deau ben ik heel blij: het is een grandioos aandenken aan deze gebeurtenis". Namens OK Oljekonsumen- ternas Förbund voerde de voorzitter van de directie, de heer John Sallborg, het woord. "Op de technische aspecten kan ik niet ingaan, omdat ik op dat terrein niet thuis ben. Maar mijn colle ga's hebben mij verzekerd, dat de bouw van beide sche pen goed werk is. De prijs vind ik een beetje hoog. Maar aan de andere kant is de ontwikkeling van de vrachtenmarkt zodanig, dat wij het schip snel klaar wil len hebben. Ik doe dan ook een beroep op WF om een en ander zo snel mogelijk te realiseren". Ook dankte hij de doopster voor het vol brengen van haar charmante daad. Gegevens De technische gegevens van het schip zijn: De motortanker "Oktavius" is de tweede van twee zus terschepen, geschikt voor 't vervoer van allerlei oliepro ducten (van "petrol to heavy oil"). De kiel werd gelegd op 18 juli 1972. Oplevering van het schip zal geschieden in december '73. De bouw geschiedt volgens de voorschriften van Det Norske Veritas en die van de Zweedse Scheepvaartinspec tie. Het schip - dat onder Zweed se vlag zal varen - is ver sterkt voor navigatie in ijs. Belangrijkste gegevens: Lengte o.a.: 187,60 m Lengte t.l.l.178,30 m Breedte: 26,20 m Holte: 13,50 m Ontwerp diepgang: 34 ft Overeenkomstig draagvermo gen: ca. 30.000 ton Inhoud ladingtanks, 100% vol: ca. 40.000 m3 Aantal ladingtanks: 20 Aantal ladingpompen: 4 Capaciteit per pomp: 750 nr/ h (water) x 11 kg/cm'-' De aandrijving van lading- pompen vindt plaats d.m.v. electromotoren. Het schip is uitgerust met een hoofdmotor type Göta- verken DM 630/1400 VGS - 7u met een max. continu ver mogen van 9800 bhp bij 138 omw/min, die een verstelbare schroef aandrijft. De dienstsnelheid zal onge veer 15 knopen bedragen. De voortstuwingsinstallatie kan vanaf de brug worden bediend. Het schip is uitge rust met een boegschroef i.v.m. grotere manoeuvreer baarheid. In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd is op onderstaande data eervol ontslag verleend aan: M. de Held ketelmaker 5-10-1973 P. T. T. Vuijk el. lasser 26-10-1973 H. A. Muiier polijster 26-10-1973 J. A. J. T. Peskens magazijn bediende 26-10-1973

Wilton Fijenoord Nieuws | 1973 | | pagina 4