Merkwaardig schip 4 De heer Boelhouwer met echtgenote Glimlach Positief bezag hij ook de in stelling van de jubilarissen. "Gelukkig zijn er nog men sen, die met plezier, een glimlach en voldoening hun werk verrichten. U heeft er iets van weten te maken. En de lof daarvoor mag best eens worden uitgesproken". "Het thuisfront heeft een be langrijke rol in het geheel gespeeld", stelde hij vast in zijn dankwoord aan de echt genotes. "Ik betrek hen gaar ne in deze viering. Het zoek licht mag zeker ook op hen vallen. Zij zijn tenslotte toch de dagelijkse steun voor hun man". Hierna ging de heer Van der Vorm over tot het houden van de persoonlijke toespra ken. Hier en daar een ern stig woord, veelal waarde rend met name ook voor de dienstbaarheid aan de ge meenschap, een en ander aangezet met een vleugje humor. Sfeer "U houdt ons gereedschap op peil. Dat doet u goed. Maar in uw hobby moet u het tegenwoordig wel ongeloof lijk moeilijk hebben als voet balscheidsrechter. U is echter iemand die graag bij draagt tot het bouwen van een goede sfeer rondom u". De volgende kreeg waarde ring voor zijn inzet bij de machinebouw en een ander voor het zich opwerken uit de producti naar de maga- zijn-adminjstrfitie. "U bent zelfs keurmeester van vogels geworden in uw vrije tijd. Zo veel weet u ervan! Ik vraag me echter af of uw tweede hobby - die van trompetter - te maken heeft met de eer ste. Ik ben geneigd dat te geloven...." "En u levert een fijne bijdrage aan de ge meenschap door als donor bloed te geven. Als' Gronin ger slaat u niet zo gauw uw armen om iemand, maar doet u dat wel, dan is het ook goed". Avonduren Iemand van de Technische Dienst kreeg te horen: "U zet zich geweldig in. Diploma's in de avonduren, geen hoog tevrees en in de vrije-tijd to neelverlichting". Tot een ander die op de be- drijfsschool was gestart: "U kwam toen naar de afdeling geschut. Daar kwamen de zeer goede vakmensen. Naast goed werken houdt u eveneens van een goede grap. En in uw vrije-tijd ver schalkt u nogal eens een palinkje. Een andere bedrijfsschool- leerling van vroeger was via de plaatwerkerij en admini stratie uiteindelijk calculator geworden. Ook daarvoor woorden van lof. Een volgen de was terechtgekomen in de afdeling reparatie. "Een on vermoeibaar iemand, intelli gent en gevoel voor impro visatie". De heer Van der Vorm stelde ook aan de orde het werken m een kleine groep, zoals dat vroeger op Delfshaven geschiedde. "En u is een betrouwbaar iemand met een uitstekende achter grondkennis, opgedaan op de bedrijfsschool". Specialistisch "U werd uiteindelijk toetser bij de toetsbank. Een zeer specialistisch werk. U is ijve rig en weet een prettige sfeer om u heen te weven". "En u heeft als assistent af delingsbaas een boeiende taak: het leiding geven. U be zit vooral veel mensenkennis. Als visser laat u de hele ma chinefabriek altijd makreel eten, is het niet?" Een voorbeeld van een ge slaagde omscholing was er ook. "Van een drogisterij naar WF, "een sprongetje". Maar u wilde steeds iets nieuws. Door uw ijver en ge voel voor leut werd u een goede allrounder. Daarnaast bent u de meester van het "poker face", zeggen uw col lega's". Laboratorium Een andere oud - bedrijfs- schoolleerling was tenslotte in de timmerwinkel terecht gekomen en betrokken bij: het werk voor ziekenhuis- en laboratoriuminrichtingen. "Dat is werk voor vakmen sen". Een collega deed precies hetzelfde werk en kreeg eveneens een compliment ervoor. Ook was er iemand, die al op 14-jarige leeftijd zo van de lagere school bij WF was gekomen. "Tenslotte kwam u bij de reparatie zo met de instelling: het moet allemaal gisteren klaar". Een schaakliefhebber was als oud - bedrijfsschoolleer- ling ook al bij de afdeling ge schut begonnen en de vol gende was met zijn opleiding rondslijpspecialist geworden. Een merkwaardig gezicht...: de "Höegh Transporter" in dok. Het betreft een voorma lige tanker, die geschikt werd gemaakt voor het ver voer van auto's. De vreemde opbouw verbergt in werkelijkheid een grote garage. Het schip kwam in 1958 oor spronkelijk in de vaart als "Esso Winchester" (34.000 dwt) en werd in 1970 omge bouwd. De "Höegh Transporter" kwam bij ons voor een dok beurt in verband met het jaarlijks onderhoud. Het be treft bij deze schepen altijd haastwerk vanwege het nauwgezette vaarplan, dat de automobielfabrieken in o.a. Duitsland en Japan aanhou den. Elke verliesdag bete kent een financiële strop, aangezien deze schepen in "time charter" varen. De "merkwaardige" opbouw van de "Höegh Transporter" Hartelijke felicitaties

Wilton Fijenoord Nieuws | 1973 | | pagina 6