"Mardi Gras" voor bodemschade aan de werf 10 "Spar" groeit snel in het bouwdok Mammoet bracht roer naar"Esso Copenhagen" Onze afdeling Apparaten bouw WF/RDM Wtb heeft in een recordtijd het grote roer voor de VLCC "Esso Copen hagen" gerepareerd. Over het karwei zelf schreven wij reeds in het vorige nummer van het WF-Nieuws. Na het gereedkomen van het roer transporteerde onze drijvende kraan "Mammoet" het over de rivier naar onze RSV-partner de VDSM op Ro zenburg, waar de tanker voor reparatiewerkzaamheden lag. Door de VDSM werd het roer ook gemonteerd, waarbij de "Mammoet" goede diensten in RSV-verband bewees. Het "Spar-project" groeit thans in het bouwdok ook als kool! In het vorige num mer van het WF-Nieuws pu bliceerden wij een reportage over het lassen van de sec ties in de Onderzeeboot- loods en het vervoer ervan naar het bouwdok. In het laatste worden de sec ties voortvarend verwerkt tot een in de toekomst giganti sche buffertank voor olie met als locatie het "Brentfield". Zoals bekend voeren IHC Gusto en WF deze opdracht in "join venture" uit. De foto toont hoever het werk medio november in het dok was gevorderd. Het passagiersschip "Mardi Gras" behoort toe aan de rederij Carnival Cruise Lines uit Miami in de Verenigde Staten en maakt vanuit deze plaats cruises in de Caraï- bische Zee. Het schip had een bodem- schade, waarvoor de R.D.M. mede namens Wilton-Fije- noord had ingeschreven, waarna de order werd ge plaatst. De survey-werkzaamheden werden door de heer Van Rongen in Miami aan boord besproken en later is het schip nog in Haifa bezocht voor het opmeten van de tur binekoppelingen. Het schip is zonder passa giers uit Miami gekomen, ten einde in Nederland te kun nen repareren. Hierna gaat het weer terug naar de thuis haven.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1973 | | pagina 12