"Aan elke zaak kleven meestal meerdere kanten" 11 Ir B. Wilton bij diploma-uitreiking De heer Wilton overhandigt een woordenboek aan de vader van een afwezige geslaagde Felicitaties van de heer Bijlo „Een verhaaltje met zeer diepe bodem over vijf bos jesmannen zegt, dat deze vijf verschillende meningen heb ben over het begrip electri- citeit, t.w. dood (na schok); warm (oven); koud (ijskast); kracht (hijskraan) en licht (lamp). Alle vijf hebben ze voor een deel het gelijk aan hun zijde." Het lid der directie, de heer ir B. Wilton, vertelde deze vergelijking op vrijdagavond 2 november jl. in de Kantine Hoofdkantoor niet zo maar. Tijdens de jaarlijkse diplo ma-uitreiking aan de ge slaagde leerlingen van de Bedrijfsschool kwam hij hier op om zijn filosofie inzake bepaalde probleemstellingen aan te duiden. „Want", merkte hij op, „dit verhaaltje laat gewoon zien, dat aan elke zaak meerdere kanten kleven, vaak wel meer dan twee ook. En toch heeft een ieder deels gelijk. Dat maakt het soms moeilijk om tot een eensluidend stand punt te geraken". Gretig De secretaris van de Onder nemingsraad, de heer B. Blommers, haakte later tegen het eind van de avond daar op gretig in. „Als ik aan de herstructurering denk, vind ik een en ander niet zo dui delijk. Ik zal daar als één van die bosjesmannen wat anders over denken dan de heer Wilton dat doet". Met 86 leerlingen, die 144 di- De heer Valk tijdens zijn toespraak ploma's behaalden werd het een drukke avond, te meer omdat zij, zoals de chef Vor ming en Opleiding, de heer W. G. E. Valk, dat later uit drukte „hun fans hadden meegebracht". Voor een in leidend sfeertje zorgde de Jeugdharmonie WF met veel animo en zorg, waarna de heer Valk de aanwezigen hartelijk welkom heette. On der het publiek bevonden zich behalve de staf en de bazen van WF ook functio narissen van het Geweste lijk Arbeidsbureau, Bemetel, V.E.V., R.S.V., Rijnmond en de leraren. Terugblik Hij wilde, als te doen gebrui kelijk, even terugblikken op het afgelopen seizoen. „De gemiddelde examencijfers bij ons staken uit boven het landelijk gemiddelde. Voorts breng ik in herinnering de speciale bijeenkomsten in ons Vormingskamp voor de Veiligheidsinspecteurs en Klasse-oudsten. Maar ook de uitwisseling met Engeland ligt nog vers in het geheu gen. Volgend jaar zal deze er weer komen. Niet verge ten mag worden het 50-jarig bestaan van de Bedrijfs school in 1974: een unicum in de Nederlandse industrie". De heer Valk vond, dat de ontwikkeling van het onder wijs niet over rozen gaat. Hij toonde zich wel verheugd over de steun van Rijnmond aan WF inzake erkenning van de Bedrijfsschool. De heer Wilton zei over het herstructureringsplan: „Over komt ons dat toevallig of is dit het gevolg van een nor male ontwikkeling binnen on ze samenleving. Dat laatste dacht ik. Wij evolueren ten slotte steeds weer". Ontwikkeling Ontwikkeling van de mens heid oordeelde hij belangrijk. „Je gaat niet zo maar naar de maan! Uit die maanreizen vloeien vele, voor de samen leving hoogst nuttige din gen voort." Het bijblijven in het vak noemde hij bijzonder belang rijk. Dat toonde hij aan met een duidelijk voorbeeld. „Vroeger deed je je hele le ven met een vak. Dat is nu anders. Neem bijvoorbeeld een scheepsbemanning. Er zijn containerschepen geko men, die het werk doen van wel twaalf vrachtschepen, dat merken wij niet zo, maar voor die bemanningen betekent dat heel wat. Het is voor hen een tegenvaller door de tech niek. Wat hun overkomt, kan ons morgen raken. Zoiets moet je ook op school leren. Ten eerste, dat je in het leven alles in teamverband doet, maar ook, dat wanneer je vak verandert, je door je opleiding die veranderingen ook kunt opvangen." Ingewikkeld Om de gecompliceerdheid van het leven aan te duiden kwam hij tot het voorbeeld van de vijf bosjesmannen als in de aanhef vermeld. „Zo is het leven: we hebben alle maal gelijk, maar niemand gelooft de ander. Aan de andere kant zou het leven zonder dit soort spanningen ook niet mogelijk zijn." Hierna reikte de heer Wilton aan de vijf leerlingen met de beste examenresultaten een woordenboek Nederlands uit. De gelukkigen waren: Arno van der Hoek (Bemetel A: scheepsbeschieter); Dik de Haan (Uitgebreid Bemetel: leerling draaier); Rob Duca- neaux (Uitgebreid Bemetel Avondcursus: draaier); Joop Jongen (Sectiebouw en Af schrijven in de Scheeps bouw; scheepsmetaalbewer- ker); Herman Meeuw (Uitge breid Wilton-Fijenoord: leer ling scheepsbeschieter). De heer W. Bijlo, wnd. chef

Wilton Fijenoord Nieuws | 1973 | | pagina 13