Frans Post redde collega uit haven 13 Met kloeke duik vanaf sleepboot Personalia j Hoogendijk 30-11-1973 21-12-1973 Dankbetuigingen „Help help Die op woensdagmiddag 24 oktober jl. in de lucht priemende noodkreet zette de 18-jarige dekknecht van de „William" Frans Post aan tot een in stinctieve duik in onze ha ven. Een duik, die even kloek als doeltreffend bleek. Hij redde het leven van de 43-jarige verhaler, de heer C. van den Handel. Beide mannen vertellen op een kalme manier hun re laas, zonder opsmuk, zonder greintje van sensatie. Ge woon als een vanzelfspre kendheid. Zegt de geredde achteraf: „Op zo'n moment gaat er wel wat door je heen, veel angst. En je denkt dit is het; nu gaat het gebeuren". Verhalen Maar daar stak Frans Post een stokje voor. Bij dok 4 werd een bak verhaald. „Ik was bezig deze te ontmeren en verloor daarbij mijn even wicht. Eigenlijk moest ik kie zen, toen die bak aan het afscheren was. Of het water in: of met mijn hoofd tegen de dokwand. Ik ging het water in". Frans Post: „Ik hoorde om hulp roepen. De kapitein probeerde een man uit het water te halen, maar kon er niet bij. Ik kwam aanlopen en dook er pardoes in. Hij was al onder geweest. Het moeilijke was, dat hij zo zwaar was met die kleding. Ik ben onder hem gezwom men en duwde hem naar bo ven met als gevolg, dat ik mezelf naar beneden duwde. Maar het is toch gelukt. Daar ben ik blij om Ze waren juist dok 4 aan het laten zak ken, als hij daar onder was gekomen Fantastisch De heer Van den Handel is uiteraard nog steeds dank baar. „Ik ben blij, dat hij me daar tegenkwam: ik kan na melijk helemaal niet zwem men. Ik ga nu wel lessen ne men: de vrouw wil dat, nou en dan gebeurt het natuurlijk ook Tjonge, jonge, jon ge wat een water heb ik naar binnen gekregen". Frans Post beaamt dat. „En vuil dat dat was, 't leek wel bagger, dat er uit kwam". Gevraagd naar zijn zwem merscapaciteiten, zegt hij: „Geen probleem, ik heb twee zwemdiploma's. Ook heb ik op de grote vaart gezeten, ik ken het water wel een beet je. Ik heb eigenlijk al veel van m'n leven gedaan. Veel Redder en geredde bij de haven baantjes gehad. Ik werk nu twee maanden bij WF". Dat is aanzienlijk korter dan de heer Van den Handel. Die werkt al 26 jaar bij ons be drijf aan de waterkant. En gelukkig kunnen er nog heel wat jaartjes bijkomen 5383 Ëu53 In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd is op onderstaande data eervol ontslag verleend aan: D. Zuiddam dokverhaler 9-11-1973 W. Erkelens ijzerwerker 23-11-1973 scheepsbeschieter 23-11-1973 W. Mulder sjouwer/bankwerker J. de Ruiter scheepmaker Dankbetuigingen werden ont vangen i.v.m. 40-jarig jubileum van: A. van Eijk G. van der Hoeven J. Roodnat 25-jarig jubileum van: A. Faasse M. Molendijk J. G. van Rooijen A. van der Vaart Willy Wilton Fonds Ontvangen wegens verkoop oud materiaal in de maand oktober 1973 ten gunste van het Willy Wilton Fonds f 761,40.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1973 | | pagina 15