ELINGENO :ICIELEME DEDELING :nofficie UltLtMbUJ =mrth iNd Beperking van verwarming Officiële mededelingen 4 Triple expansie stoommachine van de opiumjagers "Arend" en "Valk" Bouwnummer 210 s.s. "Grotius" voor de Stoomvaartmaatschappij Nederland gaat bij Fijenoord te water de Nederlandsche Stoom boot Maatschappij het Eta blissement "Fijenoord" be wonderen. Wie de molens bij Kinderdijk aandachtig be kijkt vindt verscheidene vroe gere leveranties terug. In latere jaren werden steeds meer activiteiten ontplooid, de bouw van torpedoboten en later onderzeeboten. Met deze laatste ging de fabri cage van M.A.N. motoren hand in hand. Het bedrijf werd verschei dene malen gemoderniseerd. In 1929 werd besloten te fu seren met "Wilton", dat in minder jaren en langs ande re weg tot ontwikkeling was gekomen. "Wilton" groeide uit zijn jasje en had de be schikking over het huidige terrein te Schiedam, dat langzaam tot ontwikkeling kwam. "Fijenoord" zat inge klemd "achter de bruggen". Niet onbegrijpelijk kwam de fusie "Wilton-Fijenoord" tot stand. Nu zo'n veertig jaar later le ven wij temidden van nieu we fusietoestanden. Het kan op de weg vooruit geen kwaad eens achterom te kij ken en zich te realiseren, dat een anderhalve eeuw gele den onze voorgangers niet bepaald bij de pakken neer zaten, en dat onder omstan digheden, die niet te verge lijken zijn met die waaronder wij nu leven. Velen van ons hebben in het verleden nog gebruik ge maakt van de veerdiensten een enkele zal zich weieens hebben laten overroeien of heeft zelf geroeid; niemand is daarbij ooit overboord ge sprongen. A. v. D. In verband met de proble men rond de aanvoer van ruwe olie uit het Midden- Oosten, ontvingen wij van onze olie-leverancier de me dedeling dat de olie-leveran ties over de maanden no vember en december 1973 worden gelimiteerd op 85% van de geleverde hoeveel heid in de overeenkomstige periode van 1972. Dit noopt ons tot het nemen van maatregelen, die ten doel hebben ons reële brandstofverbruik in overeen stemming te brengen met de verstrekte hoeveelheid. Met betrekking tot de olie- gestookte installaties omvat ten deze maatregelen: 1) het verlagen van de om gevingstemperatuur; 2) het gedurende de nacht geheel stoppen van de verwarmingsinstallaties in de ruimten waar geen nachtarbeid wordt ver richt, danwel het stoken van deze installaties in de minimum nachtverla ging; 3) het vervroegen van de overgang tussen dag- en nachtstand met ca. een half uur; 4) een aantal technische maatregelen ter beper king van de warmtever liezen in de ketelhuizen zelf. Wij vragen uw medewerking ter voorkoming van onnodig warmteverlies door de ra men en deuren zoveel mo gelijk gesloten te houden. Voor het geval de energie situatie op korte termijn ver slechtert, hebben wij de Be- drijfsdienst opdracht gege ven om op zeer korte termijn na te gaan welke maatrege len verder nog genomen zouden kunnen worden. Dit vooral ook met betrekking tot de overige soorten ener gieleveringen.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1973 | | pagina 6