Benoeming Bonusregeling "Sociale verworvenheden zijn een kostbaar bezit" Jubilea 5 Hierdoor delen wij u mede, dat met ingang van 15 no vember 1973 de heer A. van Dijk, plaatsvervangend hoofd afdeling Nieuwbouw, tijdelijk zal worden belast met de uit voering van speciale op drachten en de verlening Van de Raad van Be stuur van Rijn-Schelde-Ver- olme Machinefabrieken en Scheepswerven N.V. ontvin gen wij het volgende bericht: van technische bijstand aan de Divisie Reparatie R.S.V., waarvan de heer C. H. Meeu- wisse het hoofd is. In verband hiermede zal de heer ir L. Wind met ingang van dezelfde datum tot nader order de funktie van de heer Van Dijk in de afdeling Nieuwbouw vervullen. Mededeling aan het personeel In overeenstemming met de Overgangsregeling, behoren de bij de BONUSREGELING van RIJN-SCHELDE-VEROL- ME Machinefabrieken en Scheepswerven N.V. is een bonus over het kalenderjaar 1972 uitbetaald in de maand januari 1973. Daarnaast is in de BONUS REGELING bepaald dat over het kalenderjaar 1973 de bo nus wordt uitgekeerd in de maand december. Na zorgvuldige afweging van de voor- en nadelen van deze bonusbetaling in 1973 is na een bespreking met de Bonuskommissie van de Cen trale Ondernemingsraad be sloten om de uitkering van de bonus in de maand de» cember 1973 te handhaven. De bonus wordt uitgekeerd overeenkomstig de bepalin gen van de bonusregeling en de bijbehorende over gangsregeling. RIJN-SCHELDE-VEROLME MACHINEFABRIEKEN EN SCHEEPSWERVEN N.V. Raad van Bestuur. Bovengnoemde bonus zal bij ons bedrijf worden uitbetaald tezamen met de betaling van de 13e periode, waarvan de salarisslip op 8 december in uw bezit zal zijn. De Directie dig. De sociale zekerheid van thans is daarom een groot goed: het wordt echter duur betaald. De kosten er voor brengen wij met ons allen op. Dat vraagt van een ieder een normale en rede lijke inzet". Prijzen Hierna zette de heer Meeu- wisse vergelijkenderwijs en kele prijzen van vroeger en nu naastelkaar. „Een gemid deld uurinkomen van de handarbeiders kwam toen op 50 a 60 cent. Daar kwamen dan nog o.a. voor de werk gever bij de sociale voorzie ningen enz. De klant kon daarom in die tijd, wat we tegenwoordig als een ge middeld standaard uurtarief aanduiden van ƒ1,25 in re kening worden gebracht. Dat ligt nu wel anders! Beide ge tallen liggen nu op een veel voud daarvan. Kunt u zich dan indenken hoe een ver- Het overhandigen van de bloemen tegenwoordiger van een re derij reageert bij het zien van drie verliesuren per dag ten koste van hem? Vooral wanneer er zich zo'n 400 man aan boord bevinden I Maar dan teken ik erbij aan: de goeden niet te na gespro ken, en dat zijn er gelukkig velen." Democratisering In zijn schets van de huidige situatie hechtte hij ook veel belang aan het milieu en de democratisering van de be drijven en het onderwijs. ,,lk vind de ontwikkeling van de zorg rondom ons milieu van veel waarde. Hoewel men wel kritiek kan hebben op de wijze, waarop een en ander soms wordt gebracht. Hieraan wil ik ook het on derwerp inspraak koppelen. Deze leidt tot de democrati sering van de bedrijven en het onderwijs. Dat is een goede zaak. Met elkaar pra- De heer C. H. Meeuwisse bij jubileumviering „Ik besef terdege de over gangsmoeilijkheden van de ze huidige tijd en ook wel de moeilijkheden van sommige jongeren. Maar indien wij als bedrijf verder willen blijven voortbestaan en niet onze sociale verworvenheden wil len verliezen dan dient een ieder zich met een redelijke inzet van zijn taak te kwij ten". Het lid der directie, de heer C. H. Meeuwisse, tekende vrijdag 9 november jl. in de kantine Hoofdkantoor in zijn speech tot de jubilarissen van de maand een genuan ceerde, evenwichtige maat schappijvisie: een beeld van de tijd, waarin wij leven. Hij spitste zijn beschouwing toe op WF in het bijzonder. Natuurlijk kwam de tijd aan de orde, waarin de jubilaris sen met een 40-jarig dienst verband hun eerste schre den in het bedrijf zetten, doch ook de jaren erna. „Als je terugblikt, vallen vooral de vele veranderingen op; ver anderingen binnen de maat schappij, het bedrijf, de in vloeden van twee wereldoor logen en in onze tijd die van de grote fusies. Om met de gewijzigde verhoudingen te kunnen leven, om ze te kun nen aanvaarden, is een ge wenningsproces nodig". Pluspunt De sociale verworvenheden zag de heer Meeuwisse als een pluspunt. „Ook de gees telijke instelling van de me dewerkers is gewijzigd. Bo vendien heeft vrijwel een ie der het beter gekregen in het materiële vlak. Ik heb zelf altijd de sociale onze kerheden uit de jaren dertig als een groot onrecht erva ren. Niet omdat ik er aan den lijve zo veel nadeel aan had. Maar ik heb toen ge zien, wat anderen verduren moesten, moesten incasse ren. Ik heb toen op heel wat scheepswerven rondge keken". Het ontslaan van mensen van de ene op de andere dag was in die tijd geen uitzon dering. Ook daarop haakte hij in. „Dat was mensonwaar-

Wilton Fijenoord Nieuws | 1973 | | pagina 7