6 ten en overleggen zijn waar devolle elementen in onze samenleving, doch met pra ten alleen komen we er niet. Beslissingen moeten er ook worden genomen". Verlammend Hierna volgde een korte be schouwing inzake de wer king van de democratie in ons land. „Wij kiezen de Tweede Kamer, de Provin ciale Staten en de Gemeen teraden om daarna vertrou wen te hebben in de geko zenen. Helaas willen zich dan veel meer mensen met aller lei details gaan bemoeien. Dat werkt soms niet alleen remmend, maar ook verlam mend op de besluitvorming". Een uitvoerig dankwoord aan het adres van de jubilarissen voor het feit, dat zij mede de vaste kern van medewer kers in het bedrijf vormen, bleef niet achterwege. „U heeft het bedrijf uw vertrou wen geschonken door zo lang te blijven. Daarvoor zijn wij dankbaar. U maakte het mede mogelijk, dat het be drijf zich kon ontwikkelen tot dat, wat het nu is. Zoiets doet niemand alleen, dat gaat gezamenlijk De heer Meeuwisse vergat evenmin de dames in zijn dankwoord te betrekken. „Zij dienen ook gehuldigd te wor den. Zij moeten tenslotte elke dag weer hun echtge noot thuis opvangen. En er zijn nu eenmaal van die da gen, dat iemand zich door bepaalde beslommeringen wat gedeprimeerd voelt. De vrouwen thuis zorgen er dan voor, dat hun man de vol gende dag weer met frisse moed aan de slag gaat. Thuis tot rust komen is een belangrijke zaak. De dames houden hun soms kribbige man daardoor in een goede conditie om op het werk een redelijke prestatie te leve ren". Persoonlijk En tot slot in zijn algemene toespraak vóór het over gaan tot de individuele ge lukwensen zei de heer Meeuwisse: „Zonder u allen kunnen wij niets doen. Mede door u hebben wij zo'n mooie werf, waarvan zelfs in het buitenland behalve over ons vakmanschap ook een roep uitgaat over de goede outillage, de mooie wegen, bomen en planten. Daar zijn wij heel trots op. Voorts wil ik niet nalaten op te merken, dat u degenen bent, die het werk weer verder leert aan de jongeren, waardoor de toekomst van het bedrijf wordt geconsolideerd; na ons moet het werk door gaan. Door hier te zijn dient u behalve uw gezin ook het bedrijf. Die beide belangen lopen parallel". Beroepen De heer Meeuwisse toonde zich tijdens de persoonlijke toespraken een kenner van talloze beroepen, eveneens van enkele al weer uitgestor ven werkzaamheden. Hij vond het prachtig hoe iemand zich via scheep maker had ontplooid tot nor maliseerden „Heel merk waardig, zeer knap". En over iemand van het Taakbureau: „Dat bureau heeft een hele historie Taakstelling moet er echter zijn: het is de thermometer van het be drijf om de voortgang van de werkzaamheden te meten". Iemand van de Ordercentrale kreeg ook een pluim. „U weet alles van statistieken. U weet alle cijfertjes door grafieken beter leesbaar te maken. Indien u er indertijd in was opgeleid, was u zeker professor geworden!" Daarna schoot hem iets olijks te binnen. Tegen een transporteur: „Nog gewerkt voor baas Struys Ja Nou, daar luisterde ik altijd vol bewondering naar, als hij te keer ging tjonge. tjonge Sfeer „En u, u komt van Delfs- haven. Inderdaad. Een kleine gemeenschap heeft meer sfeer. Dat mis je in een groot bedrijf wel eens". Iemand uit de Nieuwbouw kreeg een dankwoord in ver band met zijn aandeel in de bouw van de Sea-Land sche pen. „Die zware boxgirders (doosdragers) lassen: erg warm, hè?" Hij sprak een ander, die door Felicitaties van de heer Wilton Het opspelden van het W.F.-insigne De heer Meeuwisse overhandigt het geschenk onder couvert Het overhandigen van de draagmedaille

Wilton Fijenoord Nieuws | 1973 | | pagina 8