"Verantwoordelijk werk in een mooi bedrijf" Burgemeester H. Roellsema bij jubileumviering 7 een ongeluk thans zijn werk vindt in de afdeling Revali datie, moed in. Een volgen de hoorde hoe de heer Meeuwisse wel wist hoe de kokers vroeger te werk gin gen. „Maar in uw vrije tijd houdt u zich met andere din gen bezig: het vervoeren van bejaarden. Een goede zaak." Van een ander wist hij te vertellen, dat deze met zijn opgeruimd karakter altijd weer gedeprimeerde colle ga's uit de put haalt. Ook de omscholingscursussen wer den in herinnering gebracht. „U bent lasser geworden. Er zijn er heel wat." Daar maak te hij even een grapje, „Over tien jaar is misschien twee derde van onze medewerkers wel lasser. Dan moeten ze maar een soort tandpasta uitvinden. Je hoeft het er dan zo maar even op te smeren". Waarop volgde: ,,'t Zou niet leuk zijn voor het werk". De heer Meeuwisse ging daarna in op de beroepen van nagelheter, aanhouder en klinker. „Maar u werd ten slotte bankwerker". Een vol gende werkte op de afdeling Financiën en Administratie: „U bent verantwoordelijk voor de computer „input". Daarvoor is accuratesse no dig, want wanneer je iets fout in die computer stopt, komt er ook weer iets fout uit. Maar toch vind ik rond de computer altijd een soort mistieke sfeer hangen." De sous-chef van de afde ling Expeditie werd gepre zen om zijn ijver. „Wij zeg gen altijd: onze sleepboten zijn onze visitekaartjes. Maar in zekere zin is de afdeling Expeditie dat ook. Want hoe vaak gebeurt het niet, dat buitenlandse klanten ons be danken wegens de vlotte en prompte bediening door de ze afdeling „In het WF-Nieuws las ik, dat Wilton-Fijenoord zijn mede werkers de kans biedt zich door cursussen en opleidin gen dat van hun leven te ma ken, wat maar mogelijk is. Tijdens de opening van de Erasmus Universiteit in Rot terdam sprak een hoogle raar over dezelfde problema tiek. En ik zit in een lande lijke commissie, waarin dit soort zaken ook aan de orde komt". Tijdens de jubileumviering op vrijdag 9 november jl. sprak burgemeester H. Roelfsema een inspirerend woord. Hij borduurde voort op het the ma: bijblijven in je vak om je in de maatschappij te kunnen blijven ontplooien. „Mis schien wordt het in de toe komst wel zo. dat men in zijn leven twee vakken moet le ren Terugblik De heer Roelfsema vond een jubileumviering zeer geschikt om hier over te filosoferen. „Het is immers een bijeen komst van feest, bezinning en terugblik. Dat geldt voor al voor de heren Van Eijk, Van der Hoeven en Roodnat, die een dienstverband heb ben van 40 jaar." En bespiegelend liet hij vol gen: „Toen ik uw arbeidsge- schiedenissen las en luister de naar wat de heer Meeu wisse zei, kwam in mij op, dat bij WF altijd de gelegen heid heeft bestaan zich te ontplooien. En ook indien nodig dat iemand in het bedrijf kon omschakelen op een ander beroep. Ik zie het aan de beroepen van de eerder door mij genoemde medewerkers, die straks na mens de Koningin uit mijn handen een Onderscheiding zullen ontvangen." Mogelijkheden De burgemeester legde er echter wel de klemtoon op, De gedecoreerden met hun echtgenotes De burgemeester speldt de Koninklijke onderscheiding op

Wilton Fijenoord Nieuws | 1973 | | pagina 9