16 Chef, baas of ondergeschikte, of je nu werk voorbereidt of uit voert, of je nu met hoofd, han den of met alles tegelijk werkt, wat maakt het uit, het is toch zo dat wij ons allemaal willen, nee moeten, ontspannen? Het is ondoenlijk om alle activi teiten van onze afdeling uitvoe rig te memoreren. Twee maal per week komen wij, ter beoefe ning van het spel op het groene laken, bijeen. Er zijn leden die van de oprich ting af al lid zijn, en dat is 29 jaar. Hieruit blijkt wel, dat er van ons spel bekoring uitgaat. Vrijwel nooit stopt een lid van onze afdeling met deze sport, gebeurt dat wel dan is dat meestal door de hoge leeftijd, ziekte of omdat die vriend ons door de dood ontvalt. Dit jaar verloren wij weer een bekwaam speler, n.l. Nico v. d. Plas, een vriend, die alles voor het spel en de jongere leden over had. Ook wegens ziekte en ouder dom moesten enkele leden hun verenigingsaktiviteiten staken en verdwenen zij van onze leden lijst, maar hoewel wij deze men sen nog steeds missen, omdat het immers nog steeds vrienden zijn, hadden wij toch het genoe gen weer 3 nieuwe leden in te schrijven. Zo verjongt onze af deling zich steeds weer! De heer C. Laukens werd in het afgelopen seizoen kampioen door de hoogste moyenneverbe tering. In de Bedrijfsbiljartbond kwamen we bij het beëindigen van de competitie op de tweede plaats - van onderen - terecht; maar wat doet dat er nu toe; verschillende tweekampen met andere biljartverenigingen, maar ook met de afdeling Hengel sport, waren spannende en ge zellige avonden of dagen, en we hadden het toch over ontspan ning? Van het hoofdbestuur ontvingen wij een subsidie waardoor heel veel onmogelijkheden, mogelijk werden; vanaf deze plaats nog maals onze hartelijke dank daar voor. Indien u, lezer, behalve de bil- jartsport bedrijven, in een ge zellige sfeer ontspanning zoekt, laat u dan op onze ballotage- lijst plaatsen, wij kunnen nu nog een paar nieuwe liefhebbers van de biljartsport plaatsen. Wij wensen Directie, Hoofdbe stuur, Zusterverenigingen en u allen, prettige feestdagen en wij hopen dat in 1974 iedereen al het mogelijke zal doen komend jaar voor een ieder een geluk kig en voorspoedig jaar te ma ken. Namens het bestuur, Secr. G. P. v. d. Horst AFD. BRIDGE Ook dit jaar werd ons weer de vraag gesteld om een kort over zichtje voor het WF-nieuws te schrijven. En dan komt het pro bleem wat er geschreven moet worden. Eén ding staat vast, het toewensen van een voorspoedig nieuwjaar aan alle betrokkenen, maar dat heeft geen betrekking op de vereniging zelf. Ook kan je niet ieder jaar schrij ven dat het zo'n fijne gezellige club is, met leuke vriendelijke mensen, dat wordt afgezaagd. Maar wat dan, timmeren we aan de weg? Nee. Zijn we commer cieel? Nee. Spelen we in com petitieverband met andere ver enigingen? Nee. Wat doen we dan? Ja beste mensen, dat wilde ik juist, u nieuwsgierig maken naar het doen en laten van onze bridgeclub, zo nieuwsgierig dat u eens komt kijken en wie weet misschien wel lid wordt, want dat staat vast, leden kunnen we er nog bij hebben. Komt u ook? Elke woensdag avond 8.00 uur in het clubge bouw op de werf? En dan natuurlijk toch een voor spoedig 1974 toegewenst aan directie, hoofdbestuur, besturen en leden van zusterverenigingen en alle andere lezers van dit blad. J. A. Steijl AFD. FILATELIE Zoals in vrijwel alle filatelisti sche verenigingen loopt ook in onze afdeling de zaak op rolle tjes. Grote verschuivingen in het ledental doen zich niet voor en dit bevordert dus de stabiliteit van de vereniging. De rondzendingen blijven zich in een grote populariteit verheu gen en kwalitatief zijn ze wel goed. Jammer echter, dat het overgrote deel wordt ingezon den door buitenstaanders. Onze vereniging bezit naast een aantal kleine verzamelaars toch ook grote en zeer grote verza melaars, die naar wij welhaast zeker weten, grote hoeveelhe den doubletten hebben, die voor de kleinere doch ook de grote verzamelaar van belang kunnen zijn. Wellicht dat deze leden na deze woorden zich ook eens ge roepen voelen de rondzending wat meer ondergrond te geven. De nieuwtjesdienst blijft ook in hetzelfde spoor als voorgaande jaren, dus constant, zij het dan dat de prijzen van zegels van bijna alle landen met sprongen omhoog vliegen. Men mag ech ter veronderstellen, dat men bij eventuele verkoop zijn geld te rug krijgt, zodat aankopen niet direct het stempel van "verlies" hoeven te dragen. Veilingen werden dit jaar nog niet gehouden, doch waarschijn lijk zal er wel voor het eind van het jaar nog één volgen. Reden voor het zo weinig voorkomen hiervan is dat het klaarmaken vrij veel tijd vraagt en de secre taris dit jaar ook de rondzendin gen moest behandelen. Gelukkig is m.i.v. oktober jl. de oud-rondzendleider van zijn dwaalspoor teruggekeerd en krijgt de secretaris wat meer de handen vrij. Wij hopen al enige jaren het record ledental van 200 te be reiken, doch blijven maar steeds zo rond de 160 draaien. Wij wil len proberen het eerste halfjaar van 1974 dus voor 1 juli a.s. de 200 te bereiken en bieden daar om elk 10e lid de eerstvolgende serie Nederlandse zegels, die na hun aanmelding verschijnt, gratis aan. De vereniging kan u behulpzaam zijn op bijna het gehele filatelis tische gebied en verstrekt gaar ne adviezen aan alle beginnen de filatelisten. De contributie behoeft o.i. geen bezwaar te zijn n.l. 18,— per jaar. Bedragen voor nieuwe ze gels, aankopen uit de rondzen dingen enz., worden samen met de contributie in één vast be drag van het salaris ingehouden. Eind september volgt dan de definitieve afrekening. De mogelijkheid van lid worden is er ook voor huisgenoten. Zelfs buitenstaanders kunnen tegen waarborg worden aange nomen. Als klap op de vuurpijl stellen wij het 200ste lid een bij zondere attentie in het vooruit zicht. Na deze opwekking rest ons nog alle leden en hun huigeno ten, het Hoofdbestuur, de direc tie, leden en besturen van de andere afdelingen en alle ande re geïnteresseerden prettige kerstdagen en een voorspoedig 1974 toe te wensen. Het bestuur AFD. FOTOGRAFIE Uit gegevens blijkt, dat het zil ver schaars gaat worden. En in dien het gebruik hiervan toe neemt en men geen nieuwe voorraden vindt, wordt de situa tie nijpend voor een aantal grote "zaken". Wij denken bijv. aan de Koninklijke onderscheidingen in zilver, maar ook aan, o.a., de fotografie. Als fotograaf denk je dan, laat men er alstublieft zuini ger mee omgaan, want anders is de voorraad snel uitgeput. Een fotograaf kan nu eenmaal niet zonder zilver in zijn materi aal. Zolang men geen andere uitvinding gedaan heeft voor een vervangend middel, blijft dit gro te probleem ook onze zorg. De zorgen van de Fotoclub zijn echter niet zo groot. Het ge staag groeiend aantal leden en de redelijk bezette avonden heb ben ons weer richting Kerstmis gebracht. Over enkele weken gaan we al weer aan de 2e helft van ons programma beginnen. Wat snelt de tijd voorbij, men sen! We hebben weer een gun stig seizoen achter de rug met wel als de "topper": de tocht naar Slot Loevestein en de werf- fotografiedag in september met een groot aantal gasten. En als we naar de resultaten kijken van onze leden, ja dan zit er goede vooruitgang in. Het actieve aantal breidt zich uit. Laten we proberen deze stijgen de lijn te handhaven. Levert het aantal foto's en dia's in voor de competitie. De jury vormt u zelf voor dit alles. Alles bij elkaar een geslaagd jaar, hetgeen de animo om door te gaan vergroot. Over vergro ten gesproken, denk om de ver grotingsavond op 20 december; negatieven meebrengen. U wordt begeleid door een vakman. Verder wensen wij u een pret tige Kerst, feestelijke snipper dagen (als u er nog heeft) en een heel goede en gezellige jaarwisseling 1973-1974. Het Bestuur AFD. GEMENGD KOOR Het verenigingsjaar 1973 is weer bijna ten einde. Daarom wil ik u een klein over zicht geven van hetgeen ons koor dit jaar heeft gedaan. Het lag in de bedoeling mee te doen aan het AVRO's koorfestival, maar door ziekte van onze diri gent, de heer De Leeuw, kon dit niet doorgaan. Wel hadden wij ingeschreven voor het Zangfes tival in Antwerpen; dit moest op 22 september plaatsvinden. Des morgens om 7.30 uur vertrokken wij met bussen naar Antwerpen. Het is een heel fijne dag gewor den. Een week later hebben wij sa men met de Harmonie WF onze medewerking verleend aan een concert in het Passage-theater, ten bate van de Stichting Lente feest. Dit concert kunnen wij wel als geslaagd beschouwen. Op donderdag 25 oktober had ons koor 5 jubilarissen op de repetitie; het waren de heren Gabrieeis, Ruijgers, Middeldorp, Friedel en Van Toor. Deze heren hebben uit handen van onze voorzitter een cadeaubon ont vangen. Op 18 november hebben wij in de Singelkerk te Schiedam ge zongen. Ons Kerstfeest zullen wij vieren in het bejaardencen-

Wilton Fijenoord Nieuws | 1973 | | pagina 18