17 trum Schoorwijk in Leidschen- dam en wel op donderdag 20 december. Vanaf deze plaats wens ik de Directie, Hoofdbestuur, bestuur en leden van onze zustervereni gingen en onze eigen dirigent en leden met hun verwanten, prettige Kerstdagen en een voorspoedig 1974 toe. Secr. Mevrouw R. v. Sliedrecht- Boxhoorn AFD. HANDBAL Handbal is in! Deze slagzin van het Nederlands Handbal Verbond is zeker van toepassing op de afdeling Handbal, gezien de groei van onze afdeling gedu rende het laatste jaar. Wij prij zen ons gelukkig, dat met name de jeugdafdeling een aantal nieuwe leden mocht begroeten, want ook voor onze afdeling geldt, dat wie de jeugd heeft ook de toekomst heeft. In sportief opzicht hadden wij ook geen reden tot klagen. Onze lieftallige dames promoveerden bij het veldhandbal naar de lan delijke 2e klasse, terwijl de herenjunioren - na kampioen te zijn geworden in hun klasse - ook promotie wisten te bereiken. De overige teams wisten zich - met wisselend succes - in hun klasse te handhaven. Verheugend was het waar te ne men, dat tal van jeugdige leden zich op de in april gehouden Algemene Ledenvergadering be reid verklaarden in de diverse commissies van onze afdeling plaats te nemen. Hierdoor ge sterkt kon het nieuwe bestuur zich met frisse moed op haar taak werpen. Handbalverenigingen noemt men wel eens grote families. Als wij afgaan op de door onze enthou siaste Kontaktcommissie geor ganiseerde feest- en kontakt- avonden, die op een geweldige toeloop kunnen terugzien, en de belangstelling tijdens de veld- wedstrijden kunnen wij dit al leen maar ten volle onderschrij ven. Eén dezer dagen kunnen wij nog een feestelijk feit vieren: dan zal de verbouwing van onze kantine gereed zijn. Met hulp van een groot aantal onzer le den is een bijzonder mooi - zo wel wat inrichting als ruimte be treft - "handbalverblijf" tot stand gekomen. Al met al heeft de afdeling Handbal een goed jaar achter zich en ziet zij de toekomst met vertrouwen tegemoet. Dick Verlinde, voorzitter AFD. HARMONIE Weer is een jaar voorbij en gaat men gewoonte-getrouw een te rugblik werpen. Voor de één zijn er prettige, voor de ander min der prettige herinneringen. Voor wat betreft de Harmonie, behou den wij aan het afgelopen jaar goede herinneringen, hoewel er een grote verandering heeft plaats gevonden. Hierover leest u verder in dit verslag. Laten wij nu het jaar, zij het beknopt, de revue passeren dan komen wij tot het volgende resultaat. Er werd dit jaar medewerking verleend bij de vertoning van het W.F.-Journaal in De Doelen te Rotterdam. Op 3 maart vond het Winterconcert plaats in de Stads gehoorzaal te Vlaardingen. 10 Maart; deze dag was voor de Harmonie een gedenkwaardige, want op deze dag vond de vol gende verandering plaats. De heer L. Th. Jansen heeft, naar aanleiding van het berei ken van de leeftijd van 65 jaar, op eigen verzoek ontslag geno men als dirigent van de Harmo nie. Op de receptie, die zeer druk bezocht werd, heeft de heer Jansen kunnen ervaren dat hij bij de Harmonie zeer hoog aan geschreven stond. In gezelschap van zijn echtgenote en kinderen werd de heer Jansen ontvangen in de koffiekamer van het Hoofd kantoor. Velen uit de muziek wereld waren gekomen om de heer Jansen alsmede zijn echt genote de hand te drukken. Na de vele sprekers werd hem het Erelidmaatschap van de Harmo nie aangeboden, zodat hij toch aan de Harmonie verbonden blijft. Diep onder de indruk dankte de heer Jansen mede namens vrouw en kinderen de aanwezigen voor de mooie ca deaus en de vele woorden tot hem gericht. Op 17 maart werd de jaarverga dering gehouden. Er was een advertentie geplaatst voor de va cature van dirigent en op 24 maart kwam de heer G. D. Fok- kema zijn opwachting maken. De proefdirectie was van dien aard, dat de vereniging besloot om de heer Fokkema als nieuwe dirigent te aanvaarden. De tijd totdat de nieuwe dirigent in dienst zou treden werd over brugd door onze 2e dirigent, de heer J.J. Hardonk, die deze taak tot volle tevredenheid van alle leden verrichtte. Diverse medewerkingen werden dit jaar verleend: o.a. bij de ope ning van de "Inhabe", bij de "Taptoe Schiedam 73" in Schie dam, op 30 augustus een con cert in de Plantage ter gelegen heid van de opening der cultu rele week in Schiedam. Verder memoreren wij aan 5 september II., toen wij in Spijkenisse en op dezelfde dag ook in Schiedam een mars hielden ter gelegen heid van het zilveren regerings jubileum van Koningin Juliana. Op 28 september een concert in het Passagetheater t.b.v. de "Stichting Lentefeest". Deze ge beurtenis geschiedde in samen werking met het Gemengd Koor van Wilton-Fijenoord. 19, 20 en 21 oktober is een studieweekend geweest in het vacantiecentrum "Heidebad" te Epe. Onder lei ding van de heren Fokkema, Hardonk (Harmonie) en Meijer (Tamboerkorps) is daar hard ge werkt. Bij het verschijnen van dit WF-Nieuws heeft het winter concert op 8 december plaats gevonden en naar wij hopen mag dit bijzonder geslaagd he ten. De verrichtingen van ons Tam boerkorps zijn bijzonder goed geweest in het afgelopen jaar. Bij het naar buiten optreden van de Harmonie, heeft ons Tam- boerko?ps ook haar medewer king verleend. En mede hierdoor is het te danken dat deze op tredens een succes werden. Zelfstandig traden onze tam boers tweemaal op. De eerste maal in Vlaardingen en wel op 26 mei tijdens een aldaar geor ganiseerd concours. Uitkomend in de hoogste afdeling (Superi eure) werd een eerste prijs be haald. Op 8 september volgde het tweede optreden. Traditie getrouw werd deelgenomen aan het door de Schiedamse Ge meenschap uitgeschreven Drum band concours. Wederom kwam men uit in de hoogste afdeling en weer werd een schitterende eerste prijs behaald. Hard werken van instructeur en leden heeft bovenstaande prij zen tot resultaat gehad. Proficiat heer H. Meijer en dames en he ren leden. Ons Jeugdorkest ontving onder leiding van de dirigent/leraar, de heer Wim Vos, op 18 februari de "Massana High School Band" uit Amerika. Deze groep kinde ren, op een trip door Nederland, wilde gaarne samen met een jeugdorkest een dag musiceren. Door de K.N.F., aan wie dit ver zoek was gericht, werd het Jeugdorkest van Wilton-Fije noord uitgekozen. Een bijzonder fijne dag is het geworden met diverse hoogtepunten voor de beide orkesten. Medewerking tijdens het Winter concert op 3 maart met groot succes. Tweemaal een optreden voor de Bedrijfsschool; eenmaal bij de open dag, de tweede maal tijdens het uitreiken van de diploma's aan de geslaagde leerlingen. Ook de jeugd is voor een studieweekend naar Epe ge weest en wel op 7, 8 en 9 sep tember. Daar is onder leiding van de heren Wim Vos en J. J. Hardonk hard gewerkt, hetgeen zich uitte in een concert op zon dagmiddag, dat door diverse ou ders werd bijgewoond. In het kort heeft u kunnen lezen dat de Harmonie in al zijn gele dingen gezond, vol energie en levenslust is. Een vriendenkring waar door de geest van de mu ziek een band bestaat tussen de leden onderling. Dat dit zo is, hebben wij te danken aan de steun die wij van de Directie en Hoofdbestuur hebben mogen ontvangen. Hiervoor onze dank en erkentelijkheid. Tenslotte wensen wij Directie, Hoofdbestuur, besturen en leden van zusterverenigingen alsmede dirigenten, instructeur, leden van onze Harmonie met hun huis genoten een voorspoedig 1974 toe. W. Rissema, secretaris AFD. HENGELSPORT Wederom ligt er bijna weer een jaar achter ons en als wij daar op terug kijken, mogen wij niet ontevreden zijn. De hengelsportvereniging is steeds actief en de onderlinge verstandhouding is goed. Onze concoursen zijn daar wel een treffend voorbeeld van. Voor de competitie werden 11 wedstrijden gevist, waarvan de eerste 8 tellen voor de eind stand. Kampioen van dit jaar werd Frits den Houting met 20 wedstrijd- punten, een prachtige prestatie! Zijn naam zal bovenaan prijken op onze nieuwe Chris Aben wis selbeker, zo genoemd, ter nage dachtenis aan onze oud-voorzit ter en erelid Chris Aben. Een zeer fraaie beker, waar wij allen zeer trots op zijn. Frits, van harte proficiat en je weet het, op jou rust de plicht deze beker met hand en tand te verdedigen. Dat je het niet ca deau hebt gekregen bewijst wel dat de heer J. v. d. Bijl en de heer Cor Zonneveld met resp. 27 en 31 punten vlak onder je zijn geëindigd. Met onze vrienden van de afd. Biljarten hebben wij al een groot aantal jaren een tweekamp. Elk jaar ontmoeten wij elkaar in een sportieve strijd aan de water kant en op het groene laken. 15 september jl. visten wij een wedstrijd tegen de biljarters te Nieuwerbrug (omgeving Bode graven) en met een zeer gering verschil konden wij de wedstrijd in ons voordeel beslechten. Al les werkte die dag mee. Het weer was prachtig, de stemming prima, dus alle factoren waren aanwezig om deze dag tot een succes te maken. En het werd een zeer geslaagde dag. Tevre den keerden wij allen in de na middag huiswaarts. Er komt ech ter nog een biljartwedstrijd en dan zullen de heren van de afd. Biljarten graag de bordjes willen verhangen. Maar zonder strijd geen winst en de hengelaars zullen hun best doen om de

Wilton Fijenoord Nieuws | 1973 | | pagina 19