i J D. van Asperen, 25 jaar in dienst B- •- v ii - directeur de Neeff - I 9 vriendelijk knikkende jonge Chinese hotelbedienden, ge kleed in donkerblauw gewat teerde broeken en witte jas jes, probeerden mij in gebro ken engels tegelijk toe te spreken. "Are you okay Sir" "We think you sick". Ik lach te hen met een door slaap vertrokken gezicht toe, be dankte hen, op dit voor mij vroege uur, zo vriendelijk mogelijk en mompelde dat ik mij had verslapen. Grinnikend verdwenen zij door de lange, kale hotel gang. Na een stevig ontbijt, gere serveerd in de grote eetzaal door jonge Chinese meisjes, wandelden wij met boven ons een stralend blauwe lucht, in een temperatuur van circa 12°C naar het hoofd gebouw, waar bij het bestel len van een taxi naar het ten toonstellingsgebouw de eer ste Nederlands-Chinese taal verwarring ontstond. Zelfs de engelse taal hielp niets of weinig, maar met veel geba ren zaten wij tenslotte na 20 minuten in een Japanse Toyota, die ons in 10 minu ten naar het doel bracht. Onze eerste werkdag in Chi na was begonnen. De weg naar het tentoonstel lingsterrein was druk met bussen, taxi's, fietsende en wandelende Chinezen in mo- deloze uniforme kleding, bak fietsen hoog opgeladen met groene kool, fietsen met kool op de bagagedrager, mark ten met groene kool. Het was kool waar je maar keek Wij waren in China aangekomen midden in het koolseizoen, maar wisten toen nog niet dat Chinezen meesters zijn in het bereiden van deze groente. Onze taxi zocht zijn weg tus sen dit actieve gebeuren in een voor onze begrippen vol komen onduidelijke en onlo gische verkeersregeling. Op de trottoirs van de brede, schone avenues stonden honderden Chinezen in lange rijen gedisciplineerd op de bussen te wachten. Rechts van ons passeerden wij een oudere Chinees op een fiets met een levend varken ach terop gebonden en bakfiet sen met hoog opgestapelde kratten melk. Particuliere auto's zagen wij niet, geen lichtreclames, geen etalages, maar honder den voetgangers, die alle maal bezig waren: wachten op transport naar werk of huis, boodschappen doen en straatveegsters overal. Ge fascineerd keken wij toe, we kwamen ogen te kort. Peking is een schone stad en wordt op allerlei manieren schoon gehouden. Al claxonnerend (60 keer tus sen hotel en tentoonstellings gebouw) sloeg onze jonge Chinese chauffeur, met wit gehandschoende handen, links af en stopte bij een ge wapende militaire wachtpost. De jonge militair keek met een bijna argwanend, geel kleurig gezicht in onze witte Nederlandse gezichten en gaf de taxichauffeur toestem- Rijwielland nummer één ming zijn weg te vervolgen. Bij een dubbele deur, ge bouwd achter 2 hoge pilaren, stapten we uit en betaalden zoals ons in Nederland ge- instrueerd was, zonder fooi en keken belangstellend naar een op een suikertaart lijkend pompeus gebouw, voorzien van talloze hamers en sik kels en rode sterren. (wordt vervolgd) De heer D. van Asperen, di recteur van Machinefabriek en Installatiebedrijf C. De Neeff B.V. uit Vlaardingen, een dochterbedrijf van Wil- ton-Fijenoord, vierde op 1 februari j.l. zijn 25-jarig jubi leum. De heer Van Asperen, die ook nog korte tijd aan ons bedrijf verbonden is geweest, trad in 1949 als Algemeen Bedrijfsleider in dienst van De Neeff. Reeds enkele ja ren daarna volgde hij de toenmalige directeur in diens funktie op. Ter gelegenheid van zijn ju bileum werd hij ontvangen door de heer Wilton, tijdens welke bijeenkomst hem vele woorden van waardering werden toegezwaaid. 's Avonds werd met het per soneel van De Neeff dit ju bileum in Vlaardingen in in tieme kring gevierd. De heer Van Asperen wordt gefeliciteerd door de heer Wilton

Wilton Fijenoord Nieuws | 1974 | | pagina 11