Bezoek HMS Wilton aan Vlaardingen 11 HMS Wilton aan de kade van de Koningin Wilhelmina Haven te Vlaardingen De Engelse mijnenjager HMS "Wilton" heeft van 8 tot 14 februari jl. een routinebezoek gebracht aan Vlaardingen, waar het schip afmeerde aan de kade van de Koningin Wil- helminahaven. Eerder schre ven wij reeds in het WF- nieuws over dit geheel uit "glass reinforced plastic" ge bouwde schip, dat zijn basis heeft in de buurt van Porth- mouth onder de rook waar van het plaatsje Wilton ligt. Bij de doop en stapelloop en later bij de indienststelling was het lid der directie, de heer ir B. Wilton, aanwezig. Als band heeft hij niet alleen de familienaam gemeen. Hij kreeg toen ook het wapen van het schip aangeboden, een griffioen, die thans zijn kamer siert. Ook daarover schreven wij eerder. De HMS Wilton heeft een be manning van 37 koppen. Het is het eerste oorlogsschip ter wereld vervaardigd uit bo vengenoemd materiaal. Band Om de band met ons bedrijf wat nauwer aan te halen, bracht de bemanning een bezoek aan de werf om on der andere in de zaal op voetbalgebied haar krachten te meten met de leerlingen van de bedrijfsschool. Het resultaat was een gelijkspel. Maar eerder was de directie al aan boord van het schip ontvangen. En bood zij later de commandant en officieren een diner aan, tijdens het welk de commandant een fraai Delftsblauw bord van het schip ontving. Gedurende het bezoek aan de werf kregen de gasten natuurlijk ook het Bedrijfs- journaal voorgeschoteld en vond er een rondrit plaats. Ook werd een uitstapje naar Eurorama verzorgd om ten slotte afscheid te nemen in de Missions to Seamen. Delftsblauw bord met het schip er op Even poseren voor de fotograaf

Wilton Fijenoord Nieuws | 1974 | | pagina 13