Vijftig jaar bedrijfsschoolonderwijs. De moeite waard dit verder te vertellen Vereniging 13 22 t/m 27 april - Machine Bankwerken 2 6 t/m 11 mei - Voorbereidend Leerjaar 1B 13 t/m 18 mei - Voorbereidend Leerjaar 1C 20 t/m 25 mei - Scheepsmetaalbewerken 2 Booglassen 2 27 mei t/m 1 juni - Voorbereidend Leerjaar 1A 17 t/m 22 juni - Plaat- en Constr.werken 3 Scheepsmetaalbewerken 3 Scheepsbeschieten 3 Elektro-monteur 3 29 juli t/m 3 augustus - Machine Bankwerken 3A, 3B Draaien 3 5 t/m 10 augustus - Pijpenbewerken 3 Booglassen 3 12 t/m 17 augustus - Plaat- en Constr.werken 2 19 t/m 24 augustus - Pijpenbewerken 2 W. Bijlo Twee evenementen op de Bedrijfsschool in april De Britse week Openbare lessen Het jaar, waarin herdacht wordt dat 50 jaar geleden de Bedrijfsopleidingen van Wil- ton-Fijenoord van start gin gen, biedt voor de maand april twee grote evenemen ten. In navolging van de eerder gehouden Japanse week, Scandinavische week en Spaanse week, zal van 2 april tot en met 13 april Groot-Brittannië in de schijn werpers gezet worden. Naast een tentoonstelling in een van de hallen van de school en een lesprogramma dat wordt aangepast aan Groot-Brittannië zullen een groot aantal films vertoond worden over de Engelse in dustrie, folklore, cultuur e.d. Een van de hoogtepunten zal ongetwijfeld de opening zijn op dinsdag 2 april a.s., die door Zijne Excellentie Sir John Barnes, de Engelse am bassadeur in Nederland, ver richt zal worden. De gehele week zullen de films die ver toond worden aan onze leer lingen ook te zien zijn voor de andere medewerkers van de werf, en wel elke middag van 17.15 tot 18.00 uur. Op zaterdag 6 april zullen de traditionele Openbare Lessen gehouden worden "De Be drijfsschool in vol Bedrijf". Naast de mogelijkheid om de leerlingen aan het werk te zien bestaat de mogelijkheid om een rondleiding over de werf te maken per opstap- wagen en om het Bedrijfs- journaal 1973 te gaan zien, als u tenminste niet daar voor reeds in de Doelen bent geweest. Maar bovendien kunt u de Britse tentoonstelling bezoe ken. U ziet, er zijn dus vele redenen om deze zaterdag ochtend op 6 april op de werf door te brengen. Valk. Bezoek Bedrijfsschool Wilton aan H.M.S. Wilton Van het ene bezoek komt het andere Drie groepjes van 6 leerlin gen o.l.v. hun leraar hebben een tegenbezoek gebracht aan boord van de nieuwe polyester mijnenjager van de Engelse Marine, die op be zoek was in Vlaardingen. We werden heel vriendelijk ontvangen en een meneer heeft ons in het Engels alles proberen uit te leggen. Wat ik er van gesnapt heb is dit: Het schip is 50 meter lang, met een bemanning van 37 man, het heeft een romp van polyester om de magnetische mijnen niet aan te trekken. Het schip is uitgevoerd met een 50 mm kanon uit de 2e wereldoorlog. Door zijn ex perimentele bouw kostte het 20 miljoen gulden. Aan boord is een decompres sie tank om de duikers, wan neer zij weer uit het water komen, in te leggen om aan de aardse druk te wennen. Het gewicht van dc i oot is lichter dan normaal, maar hij is 50 ton extra geballast, om het omslaan te voorkomen. De leden van de uit 37 kop pen bestaande bemanning hebben allemaal een aparte taak. Na de rondleiding van onge veer een half uur namen wij afscheid van bemanning en schip en keerden terug naar Schiedam. Aad Versluis 3e jaars Scheepmetaalbewerker gaan vragen weer te kunnen beoefenen. TENNIS Alhoewel de natuur op het ogenblik dat wij deze rege len concipiëren zich nog steeds in de houdgreep van koning Winter bevindt, die nen wij toch reeds de ge dachten te bepalen bij de ge lukkig weer voor ons liggen de zomer, want "gouverner c'est prévoir", ofwel regeren is vooruitzien, en dit dienen wij toch zeer zeker te doen om de zomersport waarvoor wij uw aandacht in dit stukje In de eerste plaats hopen wij daarbij wederom gezegend te mogen worden met een even fraaie zomer als die van 1973, zodat wij wederom naar hartelust kunnen gaart dra ven op het rode gravel, waar door onze ledematen de stramheid welke zij in de af gelopen winter hebben op gedaan weer zullen kwijtra ken, het geheel overgoten door de gouden stralen van een vrolijk stralende zon. De gelegenheid hiertoe is op ons werfterrein geschapen door de twee tennisbanen welke onze vereniging rijk is en reeds menigeen heeft van deze gelegenheid geprofi teerd tot heil van ribbenkast en spieren. Ook u is hiervoor in de gelegenheid en mogen wij van deze gelegenheid ge bruik maken om u, zo u dit nog niet mocht zijn, op te roepen lid te worden van on ze vereniging tennis. Voor de kosten hoeft u het niet te laten want de contri butie welke door ons wordt geheven is een bagatel ver-

Wilton Fijenoord Nieuws | 1974 | | pagina 15