Buitenlandse agenten te gast in Rotterdam 6 Festiviteiten vinden op een werf gelukkig evenzeer plaats. De filmer brengt ons de doop van de "Okturus" en "Oktavius" op een vro lijke manier in herinnering. Ter afwisseling een tentoon stellinkje er tussen door. En dan een geslaagde truc opname: het WF computer centrum in de Spaansepol- der. Raak geschoten De getallen die op zo'n afdeling omgaan, zullen wij hier niet herhalen. Duizelingwekkend. Feest Weer een feest: weer een ge slaagde tewaterlating. De film toont ons nog eens de uitge kiende stapelloop van het derde voorschip voor Sea- Land. Een boeiend gebeuren. En ook weer speels bij het plaatsen van bijvoorbeeld de radarmast. De filmer speelt constant door de film heen met mens en materie, ge vormd tot vloeiende bewegin gen, zo vloeiend als het even eens door hem in het spel betrokken water golvend meedoet. En weer geeft hij het publiek een "opkikker" met een truc opname. Het kantelen van de Spar op volle zee. Leuk opgezet. En daarnaast twee Laurensker- ken opelkaar om de hoogte van de Spar begrijpelijk voor een ieder zichtbaar te ma ken. Een geslaagde opzet. En dat laatste geldt voor de film in zijn totaliteit, een ge slaagd document, dat histo rische momenten op cns be drijf uit het jaar 1973 op niet alleen aangename, doch daarnaast op vakkundige wijze toont. Knap werk. Op alle bijeenkomsten werd na de pauze de humoris tische film "Samen uit, sa men thuis" vertoond. De heer Meeuwisse temidden van de RSV-functionarissen en -agenten De vertegenwoordigers van de R.S.V.-kantoren in het bui tenland alsmede een groot deel van de in het buitenland werkzame R.S.V.-agenten hebben op uitnodiging van de Raad van Bestuur een be zoek van drie dagen aan Rotterdam gebracht. De voor bereidende organisatie be rustte bij de heer De Blois en zijn staf. De agenten kregen onder meer een inleiding te horen van de leden van de Raad van Bestuur, de heren C. H. Meeuwisse en ir J. van der Meer. Maar eerst vond op de avond van 16 januari een informeel welkom plaats in het Rijn hotel te Rotterdam. De dag erop begon met een samen zijn op het nieuwe hoofd kantoor van R.S.V., waar de heer Meeuwisse de gasten -officieel welkom heette.^ Rondvaart Later op de dag volgde een rondvaart door de haven. Aan boord van de "Stad Rot terdam" werd 's morgens de R.S.V.-kleurenfilm vertoond en hield de heer Meeuwisse een inleiding over de opbouw van R.S.V. en uiteraard de Reparatie-activiteiten van de onder hem ressorterende Di visie Scheepsreparatie. In de namiddag werd van gedachten gewisseld over zijn inleiding. Als gespreks leider trad de heer Hupkes op. De laatste dag van het be zoek was uitgetrokken voor een kennismaking met ver scheidene functionarissen van de werkmaatschappijen. Ook hield de heer Van der Meer een inleiding over ac quisitiemethoden en over de activiteiten van de onder hem vallende Divisie Scheepsbouw. Routine Een gedeelte van de dag was gewijd aan het bespreken van routinezaken tussen de agen ten en de respectieve repa ratie-functionarissen van de betrokken reparatiewerven. Het bezoek droeg een min of meer besloten karakter en had ondermeer tot doel de buitenlandse gasten met el kaar te laten kennismaken en hen kennis te laten nemen van de opbouw en werkwijze van de R.S.V. Groep, waar door zij een steun in de rug hebben gekregen bij het uit oefenen van hun werkzaam heden in de toekomst.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1974 | | pagina 8