Geleide wapen fregatten 'Tromp' en 'De Ruyter' "Meishan" uit China De Volksrepubliek China en de R.S.V.-tentoonstellingsdeelname in haar hoofdstad Peking Nieuws van de partners Midden maart arriveerde bij Wilton-F'ijenoord aan de werf het vrachtschip "Meishan" (11.472 dwt) uit de Volksrepubliek China. Het schip kwam naar Schiedam voor een jaarlijkse onderhoudsbeurt. Het leek ons wel aardig een foto van dit schip af te drukken bij het vervolgverhaal over de RSV-tentoonstelling te Peking eind vorig jaar. Dit om nog eens aan te tonen welk internatio naal karakter een grote scheepswerf draagt. RSP door J. B. van Aken (deel 2) (i.v.m. plaatsruimtegebrek door de redactie enigszins bekort) De dubbele deuren waren ge deeltelijk geblokkeerd door stapels grote en kleine ten- toonstellingskisten, voorzien van de voor ons bekende rood-witte stickers met de Nederlandse vlag, een ver trouwde kleur zóver van huis. We wandelden het gebouw binnen, waar voor publici- teitsmensen het gezellige, rommelige en lawaaierige decor aanwezig was, dat bij de opbouw van iedere ten toonstelling, waar ook ter wereld, te vinden is. Tussen planken, panelen, kisten, bussen verf en wer kende mensen probeerden wij de RSV stand (nr 12) te vinden. Het expositiegebouw bestaat uit een hal, 2 grote en 1 klei nere zaal, voorzien van hoge ramen, behangen met lange witte gordijnen, grote kroon luchters van een tin-achtig materiaal, de vloer voorzien van groenkleurige, bewerkte, kleine tegels. Verschillende participanten en werknemers van Gielis- sen.de Eindhovense tentoon stellingsbouwer, begroetten Op 2 maart jl. werd bij de KMS het geleide-wapenfre gat "Tromp" uit de dokloods naar de afbouwkade ge sleept. Het schip zal afge meerd langs de afbouwkade tot haar vertrek naar Schel- depoort blijven liggen. "De Ruyter" Onmiddellijk na de tewater lating op zaterdag 9 maart om 12.00 uur heeft het gelei de-wapenfregat "De Ruyter" de vrijgekomen plaats van de "Tromp" in de dokloods in genomen. "De Ruyter" is niet zoals te doen gebruikelijk over de achtersteven, doch over de boeg te water gelaten. De doop is verricht door me vrouw J. A. Roest-Stuij, echt genote van de bevelhebber der zeestrijd krachten. Technische gegevens: grootste lengte 138 m grootste breedte 14,8 m gemiddelde diepgang 4,6 m waterverplaatsing 4.300 ton machinevermogen 40.000 pk maximum snelheid 28 mijl bemanning 306 koppen. Het geleide-wapenfregat zal worden voortgestuwd door middel van gasturbines. ons hartelijk, terwijl om ons heen jonge Chinese meisjes continue bezig waren het bouwafval op te ruimen. Chinese werklieden, waaron der ongeschoold personeel, doch ook vakbekwame tim merlieden, schilders en elec- triciëns, zowel mannelijke als vrouwelijke, (wat trouwens moeilijk te onderscheiden is door de uniforme kleding) waren druk in de weer hun Nederlandse collega's terzij de te staan. De stand was spoedig ge vonden en een kaal geraam te stond met ongeschilderde schotten en panelen voor ons klaar. Terwijl wij kruipend over de grotere en kleinere RSV kis ten de stand probeerden bin nen te komen, hield een zwa re basstem ons tegen: "Goe- denmorgen, heren van RSV"! De stem bleek aan de heer J. Vuyk van Van Gend en Loos toe te behoren. Ge noemde firma had het China transport verzorgd en bege leid en beschikte over een kantoor in het gebouw. Hij vertelde ons in het kort dat de samenwerking tussen de Chinese tentoonstellingsor ganisatie, de douane en de Nederlanders goed, doch langzaam verliep. Uit de woorden van de heer Vuyk viel ook op te maken, dat de organisatie van de Chinese hulpkrachten en het De "Meishan" aan de kade

Wilton Fijenoord Nieuws | 1974 | | pagina 11